Obsah:
- Je ošetrenie vlasov celofánom dobré pre vlasy?
- Výhoda / výhody celofánovej úpravy vlasov
- Postup celofánovej úpravy vlasov
- Existujú nejaké vedľajšie účinky celofánovej úpravy vlasov?
- 1 zdrojov
Počuli ste o celofánovej úprave vlasov, ktorá zlepšuje vaše vlasy? Dodáva vlasom lesk a lesk. Proces úpravy celofánových vlasov spočíva v zalepení vlasových kutikúl pomocou celofánu. Zabráni sa tým vysušeniu vlasov blokovaním vlhkosti vo vlasoch. Posuňte zobrazenie nadol a dozviete sa viac o tejto liečbe, jej výhodách, postupe a vedľajších účinkoch.
Je ošetrenie vlasov celofánom dobré pre vlasy?
Aj keď je celofánová úprava vlasov dosť účinná, existuje veľa ľudí, ktorí sa stále obávajú podstúpiť tento proces úpravy. Je to preto, že majú mylnú predstavu, že ošetrenie môže vlasy poškodiť. Realita je však taká, že celofánová úprava môže byť prospešná pre zdravie vašich vlasov. Prípravky, ktoré sa pri tejto kúre používajú, obsahujú bielkoviny, ktoré dodávajú vlasovým prameňom silu. Táto úprava sa tiež vykonáva na povrchu vlasov, a teda nehrozí riziko poškodenia vlasov od korienkov.
Celofánová kúra na vlasy je chemický proces, vďaka ktorému sú vaše vlasy hebké a tiež dodajú veľa lesku inak suchým vlasom. Zahŕňa pokrytie kutikuly polymérmi na báze kremíka, ktoré dodávajú vlasom lesk. Ak máte krepovité vlasy, môžete podstúpiť celofánovú kúru na vlasy, aby ste zabránili krepateniu a zmenili textúru vlasov.
Poďme sa teraz pozrieť na výhody celofánovej úpravy vlasov.
Výhoda / výhody celofánovej úpravy vlasov
Ešte pred niekoľkými rokmi boli farby na vlasy jedinými zložkami, ktoré sa pravidelne používali na dodanie vlasom lesk a lesk. Tento proces však mal veľa vedľajších účinkov, pretože farby na vlasy môžu poškodiť vlasové šachty (1). Celofánová kúra na vlasy ponúka nasledujúce výhody:
- Nepoškodzuje vlasové šachty, pretože zostanú počas liečby nedotknuté. Ošetrenie dostávajú hlavne pramene vlasov.
- Ošetrenie vlasov je proces bez pigmentov, a teda je úplne externý.
- To trvá menej času v porovnaní s inými spôsobmi liečby.
- Túto liečbu je možné vykonať aj doma. Touto kúrou si môžete tiež zafarbiť vlasy bez toho, aby ste v kaderníckom salóne vydražili veľa peňazí.
Ako sa to robi Prejdite nadol a zistite to!
Postup celofánovej úpravy vlasov
Proces celofánovej úpravy vlasov spočíva v potiahnutí prameňov vlasov určitými polymérmi, ktoré pokrývajú vlasové kutikuly tak, aby nedochádzalo k ich vysušovaniu alebo poškodeniu. Aplikácia celofánu je pomerne ľahký proces a môžete si ho urobiť aj doma.
- Musíte si vlasy poriadne umyť šampónom. Celofán naneste na mokré vlasy a nechajte ich pôsobiť aspoň 30 minút.
- Absorpciu vlhkosti vo vlasoch môžete stimulovať aj celofánom zabalením vlasov do saranského obalu alebo ich vysušením sušičom vlasov.
- Po 30 minútach vlasy ešte raz dobre opláchnite a naneste vhodný kondicionér.
- Akonáhle vaše vlasy vyschnú, upravte ich tak, ako chcete.
Existujú nejaké vedľajšie účinky celofánovej úpravy vlasov?
Celofánová kúra na vlasy je tiež známa ako semi-permanentné farbenie. Na farbenie vlasov sa nepoužívajú žiadne pigmenty. Namiesto toho dodáva vlasom farbu a lesk pomocou lesklých prostriedkov. Celofán môže tiež pri tomto procese plniť a kypriť vlasové šachty, čím utesňuje vrstvu kutikuly vlasov.
Jediným vedľajším účinkom celofánovej farebnej úpravy je, že tento proces zafarbenia je dočasný alebo polotrvalý. Farba sa zmyje, keď si vlasy šampónujete približne 8 až 12-krát.
O tom je aj celofánová úprava.
1 zdrojov
Stylecraze má prísne pokyny pre získavanie zdrojov a spolieha sa na odborne preskúmané štúdie, akademické výskumné inštitúcie a lekárske asociácie. Vyhýbame sa použitiu terciárnych odkazov. Ďalšie informácie o tom, ako zabezpečujeme presnosť a aktuálnosť nášho obsahu, sa dozviete v našich redakčných pravidlách.- AlGhamdi, Khalid M a Noura A Moussa. „Lokálne vedľajšie účinky spôsobené používaním farieb na vlasy u žien: prierezový prieskum.“ Časopis kožnej medicíny a chirurgie zv. 16,1 (2012): 39-44.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22417994/