Obsah:
- Ketóza Chudnutie
- Ketogénna diéta Chudnutie:
- Ketogénny stravovací plán v kocke:
- Ako na to?
- Čo je to jedlo schválené ketonovou diétou?
- 1. Mäso:
- 2. Oleje:
- 3. Zelenina:
- 4. Mliečne výrobky:
- Poznať riziká:
Ketóza Chudnutie
V prvom rade to, čo je ketóza? Vyskúšali ste všetky „zdravé“ spôsoby, ako schudnúť, a tiež ste výrazne schudli. Ale ešte nie ste vo svojom cieli a zdá sa, že čokoľvek, čo vyskúšate, už nefunguje. Jete správne, cvičíte a pijete veľa vody. Čo ešte môžete urobiť?
Keď ste na náhornej plošine, musíte vytiahnuť veľké zbrane, ktoré vám pomôžu schudnúť. Ketogénna diéta je jedným z tých čarovných trikov, vďaka ktorým môžete svoje telo zaradiť späť a znova naštartovať chudnutie.
Naše telo bežne využíva sacharidy, ktoré konzumujeme, aby sme získali energiu pre pravidelné fungovanie tela. Ale keď držíme diétu, naše telo produkuje energetické molekuly známe ako ketóny z tuku prítomného v tele. Tento proces spaľovania veľkého množstva tukov na výrobu týchto ketónov sa nazýva ketóza. Táto metóda chudnutia je najefektívnejšia, pretože nestratíte veľa svalovej hmoty a naopak stratíte viac tuku v krátkom čase.
Ketogénna diéta Chudnutie:
Ketogénny stravovací plán v kocke:
Trik, ako prepnúť naše telo do režimu ketózy, je vyhnúť sa všetkým zdrojom sacharidov z ryže, obilnín, sladkostí, zemiakov a všetkým týmto škrobovým jedlám. Musíte konzumovať kontrolované množstvo bielkovín, ako sú vajcia, mäso atď., Ale nemali by ste to preháňať, pretože nadmerný príjem bielkovín tiež zvýši hladinu inzulínu. Spôsob, ako sa rýchlo cítiť sýty, je požitie veľkého množstva tučného jedla, ako napríklad použitie veľkého množstva masla v mäse alebo v zelenine. Pretože nejete škrob a nekonzumujete menšie množstvo bielkovín, nebude vám to priberať, ale naopak sa budete cítiť plnší. Môžete tiež konzumovať určitú zeleninu, ktorá obsahuje menej sacharidov, aby ste mali hlad pod kontrolou. Viac konzumácie tukov zabezpečí, že budete jesť menej, a tým znížite príjem bielkovín a sacharidov, čím sa vaše telo dostane do optimálnej ketózy.
Pretože táto diéta spôsobuje problémy s normálnym fungovaním vášho tela, musíte sledovať hladinu ketolátok pomocou analýzy moču pre ketolátky (čo je v podstate pásik, po ktorom vycikáte, ktorý mení farbu podľa ketolátok prítomných v moči).
Ako na to?
Diétu začínate dvojtýždňovou indukčnou fázou konzumáciou menej ako 20 g sacharidov denne. V tejto fáze môžete pokračovať, kým nedosiahnete cieľovú váhu 10 kg. Počas tejto fázy sa môžete cítiť závratne, čo je úplne bežné. Ak ste do 10 kg od cieľovej hmotnosti, môžete začať zvyšovať príjem sacharidov o 5 gm každý týždeň, až kým nedosiahnete cieľovú hmotnosť.
Čo je to jedlo schválené ketonovou diétou?
1. Mäso:
2. Oleje:
3. Zelenina:
4. Mliečne výrobky:
Poznať riziká:
Prečítajte si poriadne stravu. Pred začatím tejto diéty sa uistite, že nemáte cukrovku typu 1, choroby pečene alebo obličiek. Najlepšie je navštíviť svojho lekára, požiadať ho o radu a tiež sa pokúsiť podrobiť sa kompletnej kontrole pred začatím ketózy na chudnutie.
Zdroj obrázkov: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,
8