Obsah:
- Čo je špongia Konjac?
- Prečo funguje huba Konjac?
- Ako používať špongiu Konjac
- Ako sa starať o špongiu Konjac
- Odpovede odborníkov na otázky čitateľov
Narazili ste na podivne vyzerajúcu špongiu v uličkách Ulty alebo Sephory a premýšľali ste, čo to je? Vyskytlo sa to aj na vašom Insta-feede? Ak áno, vyzerá to, že ste už narazili na Konjac Sponge.
Zachytili to beauty blogerky po celom svete. A raz to nie je náhodný výstrelok, ktorý sa nám kozmetický priemysel snaží strčiť z krku. Tento 100 rokov starý nástroj na starostlivosť o pokožku je organický a prírodný a zmení spôsob čistenia tváre. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko o tejto čarovnej špongii!
Čo je špongia Konjac?
Konjaková špongia je špongia na čistenie tela a tváre, ktorá je vyrobená z koreňov rastliny Konnyaku. Táto rastlina pochádza z ázijského kontinentu a vyskytuje sa väčšinou v Japonsku. V skutočnosti sú vlákna konjac už viac ako 100 rokov. Tieto vlákna sú úplne organické a sú vhodné pre všetky typy pleti.
Zatiaľ čo niektoré špongie konjac sú vyrobené zo slonieho jamu, väčšina z nich je vyrobená z rastliny konjac. Konjac prášok sa zmieša s hydroxidom vápenatým, zahreje sa, zmrazí a vysuší, aby sa získal špongiový materiál. Táto špongia sa dá tvarovať do rôznych tvarov. Malé hubky sú na tvár, zatiaľ čo veľké na telo.
Určite sa pýtate, čo je také zvláštne na jednoduchej špongii na báze rastlín? Budete prekvapení, keď poznáte všetky skvelé veci, ktoré robí pre vašu pokožku. V ďalšej časti sa dozviete viac!
Prečo funguje huba Konjac?
- Konjac je nabitý vitamínmi A, B, C, D a E, bielkovinami, minerálmi, antioxidantmi a esenciálnymi mastnými kyselinami, ktoré sú prospešné pre vašu pokožku. Je tiež úplne organický a neobsahuje žiadne syntetické zložky.
- Textúra špongie je jemná, ale hrubá, čo je ideálne na každodenné píling. Alkalická vlastnosť špongie pomáha udržiavať rovnováhu pH vašej pokožky.
- Špongie Konjac obsahujú zložky ako aktívne uhlie, červený íl a zelený čaj, ktoré sú pre vašu pokožku veľmi prospešné.
- Pre rôzne typy pleti sú k dispozícii rôzne druhy hubiek konjac.
- Konjac je mimoriadne jemný, takže je vhodný pre všetky typy pleti. Pomáha odstraňovať baktérie z najvyššej vrstvy pokožky náchylnej na akné. Jemne odlupuje citlivú pokožku bez toho, aby spôsobovala začervenanie. Pomáha tiež znižovať výskyt suchých škvŕn na pokožke.
Znie to príliš dobre na to, aby to bola pravda? Uisťujem vás, že nie! Pozrime sa, ako môžete pomocou špongie konjac získať úžasnú pokožku.
Ako používať špongiu Konjac
- Špongiu konjac namočte pred použitím asi na 10-15 minút do misky s vodou. Takto zjemníte špongiu. Než začnete používať, vytlačte prebytočnú vodu.
- Či už ho použijete na tvár alebo telo, nezabudnite ho na nejaký čas namočiť do vody.
- Pomocou pílingu na tvár spolu s konjakovou špongiou odlupujte svoju tvár krúživými pohybmi. Toto je dokonalý spôsob, ako jemne odstrániť odumreté bunky pokožky.
- Konjac špongiu môžete použiť aj na umývanie tváre. Vezmite si desetinu veľké množstvo prostriedku na umývanie tváre a napeňte si ho na tvári. Potom si špongiou ešte minútu masírujte tvár a potom si opláchnite tvár. Pokračujte tonerom a zvlhčovačom.
- Nahraďte svoju lufu špongiou konjac, ktorou si budete umývať a masírovať telo. Zbavuje opálenie, zlepšuje krvný obeh, znižuje suchosť a šupinatosť a zjemňuje pokožku.
- Môžete si ho trieť o kolená a lakte, aby ste znížili popolček.
Áno, špongie konjac môžu úplne zmeniť vašu rutinu starostlivosti o pokožku (a pokožku!). Ale aby ste z nich vyťažili maximum, musíte sa o ne dobre starať. Tu je príklad, ako sa môžete o svoju konjac špongiu starať.
Ako sa starať o špongiu Konjac
Shutterstock
- Konjakovú špongiu po každom použití opláchnite vodou a nechajte ju vysušiť na chladnom mieste.
- Špongiu raz za týždeň namočte do horúcej vody, aby ste ju dôkladne dezinfikovali.
- Konjaková špongia sa začína rozpadávať a strácať tvar asi po 6-7 týždňoch. Rovnako z neho nebudete vedieť vytlačiť vodu. Preto ho v tomto časovom období vymeňte.
- Použité hubky konjac môžete kompostovať, pretože sú biologicky odbúrateľné.
Len čo začnete používať konjakovú špongiu, už sa nikdy nevrátite k žiadnym iným čistiacim kefkám alebo žínkam. Bude to skvelý doplnok do vašej kozmetickej skrinky bez toho, aby to stálo bombu. Ak máte stále nejaké otázky, napíšte správu do sekcie komentárov nižšie a my sa vám ozveme!
Odpovede odborníkov na otázky čitateľov
Ako dezinfikujete konjakovú špongiu?
Konjacovú špongiu môžete dezinfikovať tromi spôsobmi:
- Po opláchnutí všetkého mydla ho vložte do zámku na zips a uložte ho do chladničky.
- Špongiu namočte na niekoľko minút do horúcej vody (nie vriacej) a nechajte ju zaschnúť.
- Môžete tiež vložiť špongiu do sklenenej misky plnej vody a nechať ju v mikrovlnnej rúre 30 sekúnd.
Môžu sa špongie konjac použiť na exfoliáciu?
Áno! Konjaková špongia je v skutočnosti známa svojimi jemnými peelingovými vlastnosťami a odstraňovaním všetkých odumretých buniek pokožky nahromadených na tvári.