Obsah:
- Aká je liečba Dermarollerom na jazvy po akné?
- Aký efektívny je Dermaroller na liečbu jaziev po akné?
- Ošetrenie Dermaroller na klinike pre jazvy po akné
- Ako používať Dermaroller doma na jazvy po akné
- 1. Dezinfikujte Dermarollera
- 2. Vyčistite si tvár
- 3. Naneste krém alebo sérum podľa vášho výberu
- 4. Začnite postup rolovania
- 5. Vyčistite si tvár
- 6. Vyčistite a dezinfikujte Dermaroller
- 7. Naneste následný krém
- Ktorý je najlepší Dermaroller na jazvy po akné?
- Veľkosť valčeka Derma
- Kedy uvidíte výsledky?
- Aký typ séra použiť s Dermarollerom?
- Dôležité poznámky
- Odpovede odborníkov na otázky čitateľov
Dermaroller je najhorúcejšou divou v kozmetickom mestečku a čoraz viac žien sa k nej obracia ako k nádeji na vyliečenie jaziev po akné. Je prístupný, cenovo dostupný a hlavne veľmi efektívny. Nie každý môže ísť pod nôž za trvalé riešenie - takže keď hovoríme o udržateľných a praktických liečebných metódach, musíme hovoriť o Dermarollerovi.
Čo je to vlastne dermaroller? Ako môže pomôcť pri liečbe jaziev po akné? Nejaké vedľajšie účinky? Okolo toho sa točí množstvo otázok, a teda aj tento príspevok. Čítajte ďalej a získajte odpovede!
Aká je liečba Dermarollerom na jazvy po akné?
Shutterstock
Ošetrenie dermarollerom spočíva v prepichnutí pokožky a vytvorení malých otvorov na spustenie hojivého mechanizmu. Lieči otvorené rany tým, že poháňa produkciu kolagénu, čo zlepšuje textúru, zdravie a pružnosť vašej pokožky (1). Liečba Dermarollerom sa tiež používa ako terapia na fotostarnutie.
Aký efektívny je Dermaroller na liečbu jaziev po akné?
Liečba Dermarollerom začína na pokožke. Stimuluje pokožku, aby sa liečila z členitých jaziev. Kolagén je bielkovina, ktorá pomáha udržiavať neporušenú štruktúru pokožky.
Dermaroller tiež odstraňuje ďalšie problémy, ako je zmena farby, vrásky, jemné linky, pozápalová pigmentácia a dokonca aj ochabnutá pokožka. Aj keď môže pomôcť konzumácia potravín bohatých na kolagén a užívanie príslušných doplnkov, mikroihly sú základnou dermarollerovou liečbou, ktorá zvyšuje produkciu kolagénu.
Mali by ste si teda nechať urobiť dermarolling na klinike alebo si to urobiť sami?
Ošetrenie Dermaroller na klinike pre jazvy po akné
Shutterstock
Čo ak to chcete urobiť doma? Aké sú kroky, ktoré by ste mali dodržiavať? Posunutím nadol to zistíte.
Ako používať Dermaroller doma na jazvy po akné
Shutterstock
1. Dezinfikujte Dermarollera
Dermaroller pred použitím vždy vyčistite. Môžete ho namočiť do chirurgického alkoholu alebo IPA (izopropylalkohol). Zabíja všetky baktérie alebo choroboplodné zárodky. Pretože ihly idú priamo do kože, je to dôležitý krok.
2. Vyčistite si tvár
Umyte si tvár jemným čistiacim prostriedkom - takým, ktorý udržuje pH pokožky bez toho, aby ju vysušoval. Ak používate hlavy ihiel kratšie ako 0,5 mm, vyčistite ich pomocou IPA.
3. Naneste krém alebo sérum podľa vášho výberu
Niektorí ľudia používajú OTC znecitlivujúce krémy na tvár, ktoré pomáhajú znižovať bolesti spôsobené tým, ako vám valec prepichne pokožku. Pred použitím krému si prečítajte pokyny na štítku. Môžete tiež použiť sérum, ktoré pridá vrstvu medzi vašu pokožku a ihly.
4. Začnite postup rolovania
Shutterstock
- Musíte sa pretočiť najmenej 8 - 10-krát v každom smere, tj horizontálnom, vertikálnom alebo diagonálnom.
- Ak ste nováčikom, pozrite sa, ako vaša pokožka reaguje na pohyb.
- Zdvihnite valček a začnite na rovnakom mieste pre každé opakovanie, kým nepokryjete celý región.
- Postup opakujte v ďalších dvoch smeroch.
- Buďte mimoriadne opatrní a nevyvíjajte príliš veľký tlak.
5. Vyčistite si tvár
Umyte si tvár čistou vodou. Buďte jemní, pretože vaša pokožka je v tomto okamihu najzraniteľnejšia. Vysušte mäkkým uterákom.
6. Vyčistite a dezinfikujte Dermaroller
Pred uskladnením dermaroller očistite.
7. Naneste následný krém
Ak vystupujete, naneste si bežné sérum, hydratačný krém alebo krém na opaľovanie. Vyvarujte sa líčeniu na nasledujúci deň. Nechajte svoju pokožku zahojiť sa a dýchať. V tomto okamihu ho nevystavujte žiadnym chemikáliám.
Aký dermaroller by ste mali použiť na ošetrenie jaziev po akné? Zistite v nasledujúcej časti.
Ktorý je najlepší Dermaroller na jazvy po akné?
Hľadanie najlepšieho dermarollera je skôr relatívne porovnanie, ale je dôležité nájsť kvalitný valec, ktorý vašu pokožku zacelí bez akéhokoľvek poškodenia. Existujú dva aspekty - použitý materiál a veľkosť.
Kvalitné dermarolly sú vyrobené z titánu alebo nehrdzavejúcej ocele. Titán vydrží dlho a udržuje ihly ostré po dlhšiu dobu, ale nehrdzavejúca oceľ je sterilnejšia a hygienickejšia. Vyberte si teda niečo, čo zodpovedá vašim potrebám.
Veľkosť valčeka Derma
Dĺžka ihly | Najlepšie pre |
---|---|
1 mm | Splošte jazvy (nie veľmi hlboké) |
1,5 mm | Hlboké jazvy, jazvy po operácii a strie (pre veľkosť ihly môžete vystúpiť až o niečo menej ako 2 mm - nie viac) |
0,25 až 0,5 mm | Znížte veľkosť pórov, pozápalovú pigmentáciu |
0,25 až 1 mm | Zmena farby alebo nerovnomerný tón pleti, spálenie od slnka a uvoľnená pokožka |
0,5 mm | Jemné čiary |
0,5 až 1 mm | Vrásky |
Skvelé. Ďalšia otázka, ktorá by vás mohla napadnúť, je - kedy budú výsledky viditeľné?
Kedy uvidíte výsledky?
Liečba dermarollerom trvá istý čas, kým sa prejavia výsledky, takže potrebujete trpezlivosť. Odborníci tvrdia, že kým začnete vidieť viditeľné zmeny, bude to trvať minimálne 2 - 3 sedenia. Od tretieho do šiesteho zasadnutia toho možno veľa neuvidíte. Dôsledným používaním sa však nakoniec zlepší celková textúra pokožky a bude vyzerať pozoruhodne zdravšie.
A čo sérum?
Aký typ séra použiť s Dermarollerom?
Shutterstock
Použitím séra s dermarollerom sa vytvorí hladší povrch pre prácu. Séra sa vstrebávajú efektívnejšie ako inokedy - pretože procedúra otvára póry a rýchlo transportuje produkt do pokožky.
Nie je nič lepšie ako kyselina hyalurónová - nielen pre dermarolling, ale aj inak. Kyselina hyalurónová je spolu s vitamínom C alebo E sérom dokonalá. Môžete to doladiť hydratačným krémom (alebo krémom na opaľovanie, ak vystupujete).
Je treba pamätať na niekoľko ďalších vecí.
Dôležité poznámky
Nemôžete zdieľať svoj Dermaroller s nikým iným - iba to zvyšuje riziko infekcie.
- Počas liečby dôjde k malému krvácaniu, čo je prirodzené. Ale buďte pripravení to zvládnuť.
- Nepoužívajte valček doma, ak máte keloidy alebo zvýšené jazvy.
- Dermaroller nie je čarovná palička. Než si všimnete výsledky, bude to chvíľu trvať. Musíte byť trpezliví a vydržať, kým neuvidíte zmeny.
- Častým vedľajším účinkom je začervenanie pokožky, ktoré za pár dní ustúpi.
- U niektorých ľudí sa pokožka môže začať trochu odlupovať. Ak máte pocit, že sa vám to vymkne spod kontroly, prestaňte používať a navštívte lekára.
Existuje množstvo online tutoriálov, ktoré vás prevedú týmto postupom, ale ak cítite potrebu, choďte na kliniku a porozprávajte sa s odborníkom. Pretože to stojí za to.
Počuli ste už o dermarolleri? Vlastníte ho? Plánujete si nejaký kúpiť? Dajte nám vedieť vložením textu do sekcie komentárov nižšie!
Odpovede odborníkov na otázky čitateľov
Aký je najbezpečnejší dermaroller?
Choďte na kvalitný derma valček (a na domáce použitie nič viac ako 1 mm). Je to dôstojná investícia, takže nerobte kompromisy v kvalite.
Aký je čas na zotavenie pre dermaroller?
Doma vám bude trvať minimálne 24 až 48 hodín, kým sa z procesu mikro vpichovania spamätáte. Obrat je v porovnaní s vašou klinickou liečbou oveľa menší. Vaša pokožka však bude nasledujúcich 7 dní citlivá a boľavá, takže musíte byť trochu ostražití. Neaplikujte si make-up aspoň deň alebo dva.
Ako často používať dermálny krém na jazvy po akné?
Závisí to od času na zotavenie pokožky a od použitého dermarollera. Volajte na základe toho, ako sa cíti vaša pokožka (a ak si myslíte, že ste sa zotavili). Ak je veľkosť valčeka v rozmedzí od 0,25 mm do 0,5 mm, môžete ho používať asi dvakrát týždenne. Na 1 mm valček ho dajte 10 dní až 2 týždne, kým ho znovu použijete. A 2 mm valček (ktorý nie je)