Obsah:
- Obsah
- Čo robí pleťová maska s vašou pokožkou?
- Ako často by ste mali používať pleťovú masku?
- 1. Kórejská maska na tvár
- 2. Maska na tvár s aktívnym uhlím
- 3. Hlinené alebo bahenné pleťové masky
- 4. Želatínové pleťové masky
- 5. Čajové pleťové masky
- 6. DIY pleťové masky
- Ako dlho by ste mali nechať pleťovú masku na pokožke?
Príliš veľa všetkého je dobré za nič. To platí aj pre pleťové masky. Každý z nás veľmi rád rozmaznáva svoju pleť pleťovými maskami. Či už je to kutilská maska alebo najnovšia maska na plech, ktorú ste si vzali v obchode, každá z nich ponúka konkrétne výhody pre pokožku. Ale máte predstavu, ako často by ste tieto masky mali používať? O tom a ešte oveľa viac sme diskutovali v tomto článku. Posunutím nadol to zistíte.
Obsah
-
- Čo robí pleťová maska s vašou pokožkou?
- Ako často by ste mali používať pleťovú masku?
- Ako dlho by ste mali nechať pleťovú masku na pokožke?
Čo robí pleťová maska s vašou pokožkou?
Shutterstock
To, čo vaša pleťová maska urobí s pokožkou, závisí od typu masky alebo od použitého vzorca.
Pokiaľ ide o pleťové masky, na výber je nekonečné množstvo odrôd. Nie všetky majú rovnaké zloženie a zloženie. Spôsob, akým maska podporujúca kolagén pôsobí na vašu tvár, je úplne odlišný od spôsobu, akým by fungovala bahenná maska. Bez ohľadu na zvolený typ masky alebo zvolený vzorec môže vaša pleťová maska s pokožkou robiť nasledujúce veci:
- Zlepšuje textúru pokožky
- Zjemňuje póry pokožky
- Vaša pokožka bude jemná a hladká odstránením odumretých buniek
- Udržuje vašu pokožku hydratovanú
- Odstraňuje prebytočné nečistoty, olej a nečistoty
- Rozžiari vašu pokožku
- Znižuje výskyt jemných liniek, tmavých škvŕn a vrások
- Uvoľňuje póry pokožky
- Zlepšuje pružnosť vašej pokožky
- Znižuje výskyt akné
- Znižuje opuchy očí
Pravidelné používanie pleťovej masky má svoje výhody. Ale počkajte, čo to znamená „pravidelne“? Je to každý druhý deň alebo raz týždenne? Aká by mala byť frekvencia? Poďme zistiť.
Späť na obsah
Ako často by ste mali používať pleťovú masku?
Shutterstock
To, ako často by ste mali používať pleťovú masku, závisí výlučne od účelu masky. Vysvetlíme si na príklade rôznych typov masiek, ktoré zvyčajne používate:
1. Kórejská maska na tvár
Tieto pleťové masky K-beauty obsahujú zložky, ktoré môžu pomôcť vašej pokožke zotaviť sa a liečiť sa mnohými spôsobmi. Sú mimoriadne hydratačné. Na druhú stranu však výhody masky s kórejským plechom trvajú iba dovtedy, kým nie je mokrá. Len čo plachta vyschne, dokáže z vašej tváre stiahnuť všetky minerály a vitamíny! Niektoré plechové masky môžu obsahovať aj chemikálie, a preto by ste si mali predtým, ako jednu vyberiete, vždy poriadne prečítať jednotlivé zložky.
Je veľmi lákavé používať kórejské masky na plech každý deň, ale neodporúčame to. Niektoré zložky v maskách môžu pri každodennom používaní upchať póry pokožky. Preto je lepšie používať kórejské tvárové masky raz týždenne .
2. Maska na tvár s aktívnym uhlím
Odlupovacie masky na drevené uhlie sú neuveriteľne prospešné na vyčistenie nečistôt z pokožky a odstránenie čiernych a bielych hláv. Môžu však byť na vašu pokožku mimoriadne drsné (nezabudnite na videá o zlyhaní masky s dreveným uhlím).
Niet pochýb o tom, že aktívne uhlie je dokonalým čistiacim prostriedkom na pokožku. Môže čerpať baktérie, nečistoty a toxíny z pórov vašej pokožky. Problém je, že spolu s nečistotami a nečistotami môže aktívne uhlie tiež zbaviť prírodných olejov vašej pokožky. Keď teda zlúpnete túto masku, zanecháte svoju pokožku zraniteľnú voči všetkým znečisťujúcim látkam vo vzduchu.
Preto by ste mali používať masky na tvár z dreveného uhlia raz mesačne , nie viac ako to.
3. Hlinené alebo bahenné pleťové masky
Hlinené pleťové masky sa zvyčajne hodia na všetky typy pleti a pokožku nedráždia. V závislosti od typu hliny, ktorú používate, môžu hlinené masky bojovať proti akné, tmavým škvrnám a známkam fotostarnutia. Môžu vám tiež odstrániť prebytočný olej z tváre. Pretože sú íly bohaté na prírodné minerály, vaša pokožka absorbuje všetky výhody týchto masiek.
Ich denné používanie však môže vašej pokožke ublížiť. Závisí to aj od typu hliny, ktorú používate (napríklad Fullerova zemina, ktorá pri každodennom použití môže spôsobiť vysušenie pokožky).
V závislosti od typu pokožky môžete raz alebo dvakrát týždenne použiť hlinené alebo bahenné masky.
4. Želatínové pleťové masky
Tieto pleťové masky sú skvelé na zlepšenie produkcie kolagénu vo vašej pokožke. Želatína sa vyrába z kolagénu získaného z chrupavky, kože a kostí zvierat. Keď táto maska na pokožke zaschne, zvýši hladinu kolagénu, zlepší jej pružnosť a zjemní ju.
Keď si však na tvár nanesiete želatínu a odlúpnete ju, odoberie s ňou aj maličkú vrstvu pokožky. Predstavte si, že vám každý deň trhá kožu! Želatínové pleťové masky by sa preto nemali používať viac ako dvakrát mesačne, aby sa zabránilo nadmernému olupovaniu.
5. Čajové pleťové masky
Čajové pleťové masky sú najlepšie na zlepšenie zdravia pokožky. Bojujú nielen s prejavmi starnutia, ale tiež neutralizujú účinok škodlivých voľných radikálov. Pomáhajú tiež predchádzať akné a pupienkom. Čajové masky sú nabité antioxidačnými účinkami bez ohľadu na typ čajovej masky, ktorý používate. Napriek výhodám pre pokožku by sa čajové masky nemali používať častejšie ako raz týždenne .
6. DIY pleťové masky
Sú to nielen zábavné, ale aj super ľahké sa pripraviť. DIY pleťové masky môžu obsahovať rôzne prísady, ako je kurkuma, jogurt, aloe vera, kokosový olej, hlina a ružová voda. Pretože sa jedná o prírodné ingrediencie, môžete si DIY pleťové masky používať trikrát týždenne .
Ak však používate citrusové plody (napríklad citrónovú šťavu alebo extrakty z hrozna), buďte opatrní. Nenechávajte masku dlho na tvári.
Frekvencia nanášania pleťových masiek závisí aj od typu vašej pokožky.
- Pre suchú pokožku
Na suchú pokožku najlepšie fungujú hydratačné masky. Ak máte suchú pokožku, môžete takmer 3-4 krát týždenne používať jemnú a hydratačnú pleťovú masku . Hydratačné masky zvyčajne obsahujú koncentrovanú vodu, takže vašu pokožku nebudú veľmi dráždiť.
- Pre mastnú pleť
- Pre citlivú pokožku
- Pre zrelú pleť
Zrelá pokožka môže rýchlo stratiť svoju pružnosť, a preto budete potrebovať pleťovú masku, ktorá vašu pokožku hydratuje a tonizuje. Zložky ako niacínamid môžu ponúknuť výhody proti starnutiu. Prospešné pre vás sú aj pílingové masky s obsahom AHA. Nepoužívajte ich však viac ako dvakrát týždenne .
Okrem týchto faktorov, je potrebné vziať do úvahy poveternostné podmienky a obdobie pred nanesením masky. Napríklad vaša pokožka sa počas zimy vysuší, takže ílová maska nebude fungovať dobre. Počas zimy potrebujete hydratačnú a hydratačnú masku na tvár.
Vzhľadom na všetky tieto faktory by sa mali pleťové masky pravidelne používať ako doplnok vašej každodennej starostlivosti o pleť. Ak máte pocit, že vaša rutina starostlivosti o pleť zasiahla náhornú plošinu, alebo potrebujete pre svoju pleť niečo navyše, choďte na masku na tvár. Ale potom, ako dlho by ste to mali nechať na tvári?
Späť na obsah
Ako dlho by ste mali nechať pleťovú masku na pokožke?
Shutterstock
Vždy postupujte podľa pokynov a pokynov uvedených na obale. Pleťové masky často obsahujú účinné látky, ktoré by nemali zostať na pokožke dlhšie ako 5 - 10 minút. Ak ju necháte pôsobiť dlhší čas, rovnaká maska na tvár môže spôsobiť negatívne výsledky. Niektoré pleťové masky sú však z časového hľadiska dosť flexibilné.
Napríklad nočné pleťové masky môžete nechať pôsobiť celú noc. Tieto masky vyživujú a liečia vašu pokožku, keď spíte. Niektoré dokonca podporujú vývoj kolagénu a zlepšujú pružnosť pokožky.
Ak používate DIY masky s prírodnými ingredienciami, môžete si ich nechať tak dlho, ako chcete alebo kým nevyschnú. Ak však používate citrusové prísady, buďte opatrní.
Späť na obsah
Používanie pleťovej masky je krok, ktorý by sa nemal brať na ľahkú váhu. Od výberu správnej masky pre vašu pokožku až po jej správne nanesenie - musíte si byť vedomí a robiť informované rozhodnutia. Dúfame, že ste získali predstavu o tom, ako často by ste si mali rozmaznávať tvár výživnými maskami. Ak máte ďalšie otázky, pošlite komentár priamo dole.