Obsah:
Práca v nočnej zmene je pre pár profesionálov nevyhnutelná. Podľa štúdie zverejnenej v časopise Journal of Occupational and Environmental Medicines bolo viac ako 2 000 žien hodnotených na riziká nočnej práce. Zistilo sa, že tieto ženy trpeli rakovinou prsníka s väčšou pravdepodobnosťou v porovnaní s ich kolegami, ktorí nepracovali v nočnej zmene.
Pracovanie v nočnej zmene dlhšiu dobu môže spôsobiť ublíženie na tele a viesť k poruche nazývanej porucha spánku na prácu na zmeny (SWSD). Niektoré z príznakov poruchy spánku v režime pracovnej zmeny sú tieto:
- Nedostatok koncentrácie
- Podráždenie
- Krátky temperament
- Nedostatok spánku alebo narušený spánkový režim
- Padanie vlasov
- Suchá a matná pokožka
- Bolesť hlavy
- Závrat
Ájurvéda vysvetľuje, že nepretržité bdenie počas noci zvyšuje vata suchosť v tele. Aby ste teda vyvážili túto suchosť v tele, je veľmi prospešné dať si čajovú lyžičku ghí, keď chodíte večer do práce. Práca v noci tiež významne zaťažuje nervový systém, pretože vaše telo ide proti zrnku prírodného rytmu.
Jedným z najlepších spôsobov riešenia tohto chronického stresu je pomoc adaptogénov. Jedným z najobľúbenejších adaptogénov je Ashwagandha. Má schopnosť podporovať energiu v tele. Pomáha tiež pri upokojení nervového systému, takže sa môžete dobre vyspať.
Ďalej je uvedených niekoľko tipov na zdravie, ktoré môžu pracovníkom nočnej zmeny pomôcť.
Niekoľko tipov na zdravie pre pracovníkov v nočných zmenách
Obrázok: Shutterstock
Original text
- Pretože vypadávanie vlasov je veľmi častým príznakom poruchy spánku pri práci na smeny, je dôležité sa o vlasy správne starať. Olej na vlasy pravidelne nanášajte a masírujte na pokožku hlavy a na dĺžku vlasov. Niektoré z najlepších