Obsah:
- Čo je Capoeira?
- Ako vykonať Capoeira?
- Výhody tréningu Capoeira:
- 1. Sila:
- 2. Flexibilita:
- 3. Výdrž:
- 4. Koordinácia:
- 5. Rýchlosť:
- 6. Zostatok:
- 7. Redukcia stresu:
- 8. Dôvera:
- 9. Sebavyjadrenie:
- Slovo opatrnosti:
Zdravé telo je nevyhnutné na to, aby ste si mohli vychutnať a žiť svoj život naplno. Mnoho z nás dodržiava pravidelný tréning. Pravidelné cvičenia však môžu po určitom čase pôsobiť jednotvárne a nudne. Nebojte sa! Existuje veľa „zábavných“ rutín, ktoré ponúkajú výsledky náročného tréningu. Cvičenie Capoeira je jednou z takých fyzických aktivít, ktorá vás robí zdravými a zároveň vyzerá zaujímavo. Zdvojnásobenie!
Čo je Capoeira?
Je Capoeira bojové umenie? Áno, Capoeira je forma bojového umenia a za svoj vznik vďačí Afrike aj Brazílii. Vytvorili ju africkí otroci v Brazílii okolo roku 1500 n. Je to hybrid bojového umenia a tanca, ktorý ponúka telu nesmierne výhody. Pomáha pri tónovaní a posilňovaní štvorhlavého svalu, zadku a hamstringov pri vykonávaní rutiny ako tanca. Capoeira zahŕňa veľa kolotočí, točenie a kopanie, všetko sa predvádza ako tanečná sekvencia.
Ako vykonať Capoeira?
Capoeira sa vykonáva začlenením akrobacie, hudby a tanca do pohybov sebaobrany. Existuje niekoľko miest, ktoré organizujú skupinové kurzy zamerané na učenie a precvičovanie Capoeiry. Začiatočníci sa nemusia báť odborných znalostí potrebných na vykonávanie kondičnej rutiny Capoeira. Cvičebným výstrojom sú spravidla voľné nohavice a dobre oblečené tričko. Capoeira sa vykonáva cvičením s nejakým druhom hudby na pozadí.
Výhody tréningu Capoeira:
Pravidelné vykonávanie Capoeiry má obrovské výhody. Táto cvičebná rutina nie je dobrá len pre vaše telo, ale aj pre vašu osobnosť a sociálnu starostlivosť. Pravidelné cvičenie Capoeiry má nasledujúce výhody:
1. Sila:
Cvičenie podľa Capoeiry vyžaduje veľa pohybov hornej časti tela, napríklad pohyb okolo rúk počas stojky na hlave, pózy, rolovania atď. Tieto pohyby zahŕňajú zapojenie vlastného tela a brušných svalov, čo vedie k fantastickej sile hornej časti tela.
2. Flexibilita:
Namáhavé postupy podporujú pružnosť tela, takmer na rovnakej úrovni ako jóga. Aj keď nie ste odborníkom na Capoeira, stále budete cítiť zvýšenie pružnosti tela.
3. Výdrž:
Na rozdiel od mnohých iných športov Capoeira zapája svalové skupiny jedinečným spôsobom. Všetky rutiny vyžadujú veľa energie na koordináciu so skupinou. Všetky tieto faktory robia z Capoeiry okrem opakujúcich sa pohybov aj intenzívne kardio cvičenie. To zvyšuje svalovú a kardio-vaskulárnu vytrvalosť tela a poskytuje väčšiu výdrž.
4. Koordinácia:
Capoeira je jedinečný tak, že všetky pohyby sú sledované ako tanečná rutina. Všetky pohyby sú dobre koordinované a umožňujú vám elegantný a plynulý pohyb medzi rôznymi štýlmi Capoeira. Toto robí telo koordinovanejším a vnáša tiež zmysel pre rytmus.
5. Rýchlosť:
Hlavnou podstatou vykonávania Capoeiry je robiť všetky pohyby plynulo vo veľmi krátkom čase. Ako technika bojových umení to zlepší váš čas odozvy a telo svižnejšie reagovať na pohyby iných ľudí.
6. Zostatok:
Capoeira učí telo riadiť okamžité a zložité pohyby a byť pri tom vyrovnanejšie.
7. Redukcia stresu:
Vykonávanie pohybov tekutín do zvukovej stopy úplne uvoľňuje telo a myseľ. Po zasadnutí môžete úplne cítiť nával endorfínov.
8. Dôvera:
Capoeira je veľmi zriedkavá forma cvičenia. Vykonávanie rutín Capoeira vám teda dá väčšiu istotu ako človeku.
9. Sebavyjadrenie:
Pretože v Capoeire je tanečný aspekt, stáva sa vynikajúcou formou sebavyjadrenia.
Slovo opatrnosti:
Capoeira vyžaduje veľa tekutín a intenzívne pohyby. Začiatočníci by sa nemali stresovať a nútiť svoje telo, aby sa okamžite adaptovalo. Pravidelné cvičenie dodá požadovanú silu a pružnosť. Ďalej sa vyhýbajte noseniu veľmi voľného oblečenia pri cvičení Capoeiry. Mali by ste robiť pravidelné preventívne opatrenia ako pri akejkoľvek inej forme cvičenia.
Capoeira je zábavný, ale efektívny spôsob, ako získať zdravšie telo. Nájdite inštruktora Capoeira a dnes si zatancujte cestu k lepšiemu telu!
Viete o cvičení Capoeira? Cvičíte Capoeiru? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov nižšie.