Obsah:
- 14 rád, ako chodiť v podpätkoch
- 1. Ber to pomaly - triky a techniky
- 2. Postoj
- 3. Zákon o vyvažovaní
- 4. Veľkosť, tvar a tvar
- 5. Prax
- 6. Povrch - záležitosti
- 7. Oškrabte dno
- 8. Prestaň to nútiť
- 9. Začnite malými krokmi
- 10. Vyhľadajte / požiadajte o pomoc
- 11. Pri chôdzi vyzerajte priamo
- 12. Uhol vašich krokov
- 13. Začnite od päty po päty
- 14. Pohodlie nad štýlom
- Časté otázky
- Odpovede odborníkov na otázky čitateľov
Príbeh môjho života - takmer dokonalá postava; šaty na mieru a romantický večer na pamiatku. Teraz to doplňte šesťpalcovým podpätkom a nepríjemným kolenom. Chôdza v podpätkoch môže byť nočnou morou, minimálne pre mňa zďaleka nie zasnenou!
Obrázok: Giphy
Ale, prešiel som dlhú cestu a osvojil som si (dobre, rád by som si to myslel) umenie chodiť na vysokých podpätkoch. A pre niekoho, kto mal vždy pohodlie pri nosení bytov, je potrebné vyjsť a povedať toto. Pretože? Nevideli ste Beyonce? Na vysokom podpätku je niečo a vyvýšený vzhľad, ktorý dodáva vášmu outfitu akoby nič iné. Ak ste niečo ako ja, mám na mysli staré ja. Mali by ste si to prečítať a pripojiť sa ku mne na druhej strane.
Tu je teda, ako sa naučíte umenie chodiť na vysokých podpätkoch. Tipy, návrhy a časté otázky!
14 rád, ako chodiť v podpätkoch
1. Ber to pomaly - triky a techniky
Obrázok: Giphy
Pre začiatočníkov začnite malými, širokými a rovnomernými podpätkami. Možno si myslíte, že chôdza nie je žiadna raketová veda, ale keď máte zlé dni v topánkach, zlé môže veľmi rýchlo prerásť do horšieho. A zo skúsenosti vám môžem povedať, že tam nikdy nechcete byť. Ak ste vo vytržení z toho, že konečne vyskúšate tie červené lodičky, ktoré vám sedeli v skrini na topánky, skúste sa najskôr poprechádzať po dome. Najčastejšie si oprášite myslenie, že to nie je také zlé, ale zvládnuť podpätky na pár minút je úplne iné ako mať ich celý deň.
Experimentujte s rôznymi typmi podpätkov, ako sú kliny, platformy, lodičky a všetko, čo nie je vysoké 6 palcov. Zvyknúť si na myšlienku kráčať v nich je dôležitý prvý krok. Klin vám opäť nikdy nesklame, takže sa s nimi držte a potom sa posuňte nahor. Existujú aj ďalšie faktory, ktoré idú do zvládnutia chôdze, tak hlbokého ponoru.
2. Postoj
Obrázok: Shutterstock
Poďme tu všetci urobiť krok späť. Môžme? Prečo si vyberáme vysoké podpätky cez byty alebo čokoľvek iné? Pokračujte, premýšľajte. Je to pre lepšie vyzerajúci postoj, ktorý tiež nepriamo zlepšuje celkovú reč tela. Takže ak už ste niekto, kto sa pri sedení alebo chôdzi hrbí a hrbí, musíte byť mimoriadne opatrní. Rovnako ako čokoľvek iné, bude to chvíľu trvať. Kým sa tak nestane, buďte si vedomí svojho držania tela a vynasnažte sa správne zarovnať svoje telo. Tu je to, čo si musíte pamätať, aby ste zlepšili svoje držanie tela.
3. Zákon o vyvažovaní
Obrázok: Shutterstock
Naučiť sa chodiť v podpätkoch je skôr vyváženie a menej, ale všetko ostatné. Pretože jedna časť päty je tenká ceruzkou a šesť palcov od podlahy. Predtým, ako akt zvládneme, musíme sa ho samozrejme naučiť vyvážiť. Tiež nie všetky podpätky sú vyrobené rovnako, takže to, že v niektorých topánkach chodíte rýchlo, ešte neznamená, že sa ďalší pár dá rovnako ľahko vytiahnuť. Presne preto vás požiadajú, aby ste sa pohodlne cítili v dizajnoch, ktoré nemusia nevyhnutne spomaliť vaše priemerné tempo chôdze. Ako začiatočník si teda buďte dvojnásobne istí, že svoju chôdzu a držanie tela dokážete vyrovnať skôr, ako do nich investujete.
4. Veľkosť, tvar a tvar
Obrázok: Shutterstock
Nerád vám oznamujem túto správu, nie každá topánka je určená pre nás všetkých. Nemôžem vám povedať, koľkokrát som sa zamiloval do lodičiek a musel som ich kvôli tvaru svojich nôh pustiť. Moje nohy nie sú rovné a sú mierne zakrivené v blízkosti prstov na nohách, viete, ako vám trčia kosti na palce? Každopádne o mne dosť, ale ide o to, že si musíte všetko toto uvedomiť. Online nakupovanie teda asi nie je pre začiatočníkov až taký skvelý nápad. Tu je podstata:
- Nechajte si zmerať veľkosť chodidiel - tak často, ako môžete.
- Choďte s podpätkami, ktoré sú určené pre „Tvar vás“ (vaše nohy, určená slovná hračka). To, že vyzerajú skvele, opäť neznamená, že sa budú cítiť dobre. Posledná vec, ktorú si chcete kúpiť, sú pľuzgiere spolu s topánkami.
- Jednoducho tiež choďte na štýl, začnite niečím, čo sa dá ľahšie vytiahnuť ako platformy a potom sa prepracujte.
5. Prax
Obrázok: Giphy
Cvičiť, cvičiť a viac praxe. Všetko povedané a hotové, musíte si ich začať obliecť a kráčať, až kým sa vám to nepodarí. Prvýkrát mi to pripadá čudné, zvláštne a nepríjemné, ale zatiaľ sa nevzdávajte. A pamätajte, že sa nič skutočne nezmení zo dňa na deň, bude to trvať nejaký čas, kým vás táto myšlienka úplne predá. Jednoducho preto, že nikto z nás sa nenarodil v podpätkoch, musíme si len zvyknúť ako na všetko ostatné. Zahŕňa to nácvik chôdze po pravidelnom povrchu, vychádzanie po schodoch a možno v nich aj tanec. Naučiť sa chodiť rýchlejšie v pätách je určite proces! Takže áno, na to treba. Spomenul som prax?
6. Povrch - záležitosti
Obrázok: Shutterstock
Chôdza v podpätkoch v lete nie je taký veľký problém. Poďme teraz na monzún alebo zimu? Kráčate, keď je podlaha mokrá alebo keď je sneh? Ako to riešime? Než začneme, začiatočníci musia šliapať veľmi opatrne, ak sú skutočne nútení nosiť ich v podmienkach, ktoré nie sú vždy ideálne na chôdzu v podpätkoch. Ak musíte, skontrolujte, či sú vaše chodidlá oškrabané a mierne drsné, aby ste mali pri chôdzi kontrolu. Dbajte tiež na to, aby vám topánky dobre sedeli a nekĺzali dole pri každom kroku. Ďalšia vec, ktorá vám pomôže, je obuť si topánky, ktoré sú hrubé, pevné a dobre zaoblené v blízkosti špičky. To v zásade poskytuje lepšie držanie a kontrolu nad vašimi krokmi.
7. Oškrabte dno
Obrázok: Shutterstock
Znie to ako zábavný nápad, nie? Ale ak ste niekedy pozorne sledovali, podrážka väčšiny ihlových podpätkov je hladká, vďaka čomu je dvakrát jednoduchšie skĺznuť a spadnúť. Môžete urobiť jednu z týchto vecí alebo oboje - čokoľvek funguje. Dno obuvi obruste brúsnym papierom (samozrejme opatrne) alebo si kúpte nalepovacie podrážky, ktoré sa predávajú samostatne. Môžete tiež požiadať ševca, ktorý vám pomôže vymeniť koniec päty za gumu, pretože zvyčajne sú vyrobené z plastu.
8. Prestaň to nútiť
Obrázok: Shutterstock
Nenoste podpätky, pretože musíte, noste to, pretože sa vám páči. Je to rovnako ľahké a funguje to iba takto. Nemusíte to robiť so strachom, že vám to ujde, nech to znie akokoľvek dobre. A mimochodom, nemá to nič spoločné s tým, že som vysoký alebo nízky. Musíte byť v poriadku s myšlienkou ich nosenia a pohodlne. Inak sa to stáva veľmi evidentným. Nechceme vyzerať, akoby sme niečo nútili alebo sa snažili byť „chcením“. Nemôžem to dostatočne zdôrazniť pre niekoho, kto má zranené nohy, členky, prsty na nohách alebo na chrbte.
9. Začnite malými krokmi
Obrázok: Shutterstock
Vedieť chodiť na vysokých podpätkoch je určite umenie. Robte malé a malé kroky, ako batoľa. Nemusí to byť v pravom slova zmysle, ale tak to má fungovať. Noste ich najskôr na kratšie vzdialenosti a na hladšie povrchy, až potom sa odvážte ísť úplne v pätách.
10. Vyhľadajte / požiadajte o pomoc
Obrázok: Shutterstock
Musíte pochopiť, že treba zvládnuť aj najmenšie nepohodlie. Existuje veľa možností. Takže môžeme prestať byť na nejaký čas superženou. Presne to som si povedal, keď som bol neústupný v hľadaní pomoci. Nánožníky, priľnavé podrážky, pätové poháriky alebo podušky na nohy. Niektoré značky ponúkajú aj prispôsobený vankúš atď., Ktorý sa dá vložiť do topánok, aby boli bez bolesti a bolestí.
11. Pri chôdzi vyzerajte priamo
Obrázok: Shutterstock
Trik spočíva v tom, že sa pri chôdzi pozeráte priamo pred seba. Áno, viem, na čo myslíte, nie sme supermodelky kráčajúce po rampe, ale hej - to je trik obchodu. Aj keď skúšate nový pár v obchode alebo ho vyskúšate prvýkrát, predstavte si priamu cestu vpred. Väčšina z nás ako reflex robí to, že sa neustále pozerá na svoje topánky a chodidlá. Takže, ako sme už hovorili, predtým si musíme precvičiť. Všetko, čo viete, by ste tiež zvládli umenie chôdze po rampe.
12. Uhol vašich krokov
Obrázok: Shutterstock
Možno ste to už videli predtým, ženy s podpätkami majú pri chôdzi často tendenciu mierne nakláňať chodidlá. Stáva sa to väčšinou u niektorých z nás, ktorí práve dostávajú na mušku celú šesťpalcovú hru s pätou. Takže keď kráčate priamo a zrazu sa cítite nepríjemne, unavene alebo bolestivo, vyskúšajte toto. Pocítite veľkú úľavu, pretože tlak je rozložený. Keď už ste pohodlní, uvidíte rozdiel a bude sa to zlepšovať. Ale ako štartér to skutočne pomáha.
13. Začnite od päty po päty
Obrázok: Shutterstock
Chôdza v podpätkoch pre začiatočníkov môže byť dosť zdrvujúca a našou najlepšou obranou je špička namiesto normálnej chôdze. Je to všetko vo vašej hlave! Takže rovnako ako vo svojich bežných bytoch choďte najskôr pätou a potom špičkou. Počas chôdze s bytmi alebo šľapkami nevenujeme veľkú pozornosť, ale aj tak to robíte. Ak ste stále pri vedomí, najskôr sa nakloňte trochu dozadu a potom urobte krok vpred. Aj to pomôže.
14. Pohodlie nad štýlom
Obrázok: Shutterstock
Toto je samozrejmé, ale aj tak to povieme. Dajte prednosť pohodliu pred štýlom, aj keď nás vždy láka opak. A je lepšie mať štyri kvalitné podpätky ako štrnásť zlých. Viem, niektoré topánky sa môžu zdať neodolateľné vzhľadom na cenu a vzhľad, ale bude a môže to byť skutočná nočná mora. Blistre, mozoly a kurie oká budú vedľajším produktom takto zle navrhnutej obuvi. Niekedy je to skutočne dôvod, prečo je opodstatnené priplatiť si za pár značiek to málo navyše. Dodávajú to za vás!
Spolu so všetkým ostatným nezabudnite rozmaznávať nohy pedikúrou a kúpeľmi na nohy. Najdôležitejšie je dať im priestor na dýchanie, keď sedíte. Odstráňte nohy z topánok, trochu sa krútte, jemne masírujte alebo ich ponorte, kedykoľvek je to možné, do teplej slanej vody. Naučiť sa ladne chodiť v podpätkoch je umenie rovnako ako veda. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte napísať text!
Časté otázky
Obrázok: Giphy
Odpovede odborníkov na otázky čitateľov
Ako chodiť v podpätkoch bez bolesti?
Pravidlom pre každú obuv je, že musí byť pohodlná. Najprv si teda vyberte niečo správnej veľkosti, strihu a dizajnu, ktorý doplní vaše nohy. Mám priateľov s veľkými nohami, ktorí takmer nikdy nenájdu dobrú obuv a obuv, ktorá by im dobre sedela. Moja rada všetkým je, aby ste nosili podpätky, ktoré sú priliehavé a zároveň pohodlné zvnútra. Každý, kto trávi dlhé hodiny v podpätkoch, by mal vždy používať vankúše na topánky. To veľmi pomáha.
Ako pohodlne chodiť v podpätkoch?
Čokoľvek, čo sa snažíte prinútiť, spôsobí nepohodlie. Pokiaľ teda nie ste profesionál v manipulácii so šesťpalcovými podpätkami, zostaňte pri platformách alebo klinoch. Poskytuje vám pohodlie aj štýl.
Ako chodiť v podpätkoch bez pádu?
Dve jednoduché pravidlá - Choďte pomaly a urobte detské kroky. Toto ťa nikdy nesklame. Ako začiatočník môžete vynechať tanec, beh alebo skákanie v podpätkoch. Navyše nezabudnite na pravidlo naklonenia dozadu a naklonenia chodidiel do strany pri chôdzi. Áno, to sa o to do značnej miery stará.
Ako sa naučím rýchlejšie chodiť v podpätkoch?
Rýchlejšia chôdza prichádza s praxou. Takže sa s tým neponáhľajte. Ak sa chcete učiť rýchlejšie, držte sa menších podpätkov a klinov. Akonáhle ich dobehnete, bude otázkou času, kedy budete môcť kráčať rýchlo alebo v bežnom tempe v podpätkoch. Ale dôvod, prečo milujeme opätky, je to, ako dobre človek vyzerá, keď ich má na sebe. Zamerajte sa preto na ladnú chôdzu s podpätkami a tempo sa nakoniec zvýši!