Obsah:
- Homeopatický liek na kožné choroby: Ako to funguje?
- Top 15 homeopatických liekov na kožné problémy
- 1. Síra
- 2. Grafity
- 3. Sepia officinalis
- 4. Natrum muriaticum
- 5. Rhus toxikodendron
- 6. Arsenicum album
- 7. Cantharis
- 8. Ranunculus bulbosus
- 9. Hepar sulphuris
- 10. Thuja occidentalis
- 11. Mezereum
- 12. Nitricum acidum
- 13. Oleander
- 14. Psorinum
- 15. Kali muriaticum
- Riziká používania homeopatického lieku na kožné alergie
- Odpovede odborníkov na otázky čitateľov
Jednoduchým pohľadom na ňu môžete povedať, že s vašou pokožkou niečo nie je v poriadku. Ale dosť často neviete, prečo k problému vôbec došlo. Odpoveď na to leží hlbšie vo vašom tele. Či už je to chronické akné, pupienky, kožná alergia, vyrážky alebo akýkoľvek iný druh zápalu, môžete ho vyliečiť behom niekoľkých dní topickými krémami a steroidmi. Čo však v prípade, ak sa problém opakuje?
Začarovaný kruh sa neskončí, pokiaľ problém nevyriešite od koreňov a svoje telo nevycvičíte, aby s ním bojovalo. Homeopatia vám k tomu môže pomôcť. Homeopatia má širokú škálu liekov na liečbu kožných alergií, vyrážok a iných kožných ochorení. V tomto článku sme rozobrali všetko, čo, prečo a prečo homeopatia ošetrovať, spolu s niektorými liečivami na bežné kožné ochorenia.
Homeopatický liek na kožné choroby: Ako to funguje?
"Ako lieči ako." To je princíp, ktorý vedie k homeopatickému ošetreniu kože a akýchkoľvek ďalších problémov. Homeopatia vás lieči pomocou malých dávok prírodných prvkov, ktoré vyvolávajú príznaky stavu, ktorý máte.
Ale lieky majú liečiť a nie zhoršovať stav, však? Cieľom homeopatickej liečebnej metódy je stimulovať váš imunitný systém tak, aby prirodzene liečil vaše telo. To znamená, že ak váš imunitný systém vie, ako sa vysporiadať s kožnými problémami, je veľká šanca, že sa tieto problémy nebudú opakovať.
Poďme sa pozrieť na top homeopatických liekov na kožné choroby, alergie, vyrážky a ďalšie kožné problémy.
Poznámka: Nepoužívajte žiaden z liekov bez konzultácie s lekárom homeopatie. Porozprávajú vás o dávkovaní a spôsobe použitia lieku na vyliečenie vášho problému.
Top 15 homeopatických liekov na kožné problémy
1. Síra
Síra je odvodená z Kvetu síry. Štúdia na 42 pacientoch s atopickou dermatitídou zistila, že v 60% prípadov pacienti reagovali na liečbu sírou pozitívne (1). Okrem toho sa síra používa aj na liečbu:
- Preležaniny
- Akné
- Varí sa
- Kukurice
- Pehy
- Herpes
- Svrbenie a podráždenie
- Lišaj
2. Grafity
Toto je liek na uhlík, ktorý obsahuje aj trochu železa. Nemecký lekár Samuel Hahnemann najskôr použil tento liek na liečbu závažných ekzémov spolu s ďalšími kožnými problémami. Od tej doby sa Graphites úspešne podáva pri širokej škále kožných problémov, ako sú:
- Ekzém
- Trhliny na koži (praskliny a šupinatá pokožka spôsobené extrémnym suchom alebo ekzémom)
- Silná koža alebo jazvy (ktoré sa objavia po operácii alebo veľkej rane)
Štúdia dokázala, že použitie Graphitov do značnej miery pomohlo zlepšiť príznaky atopickej dermatitídy (2).
3. Sepia officinalis
Toto je atrament sépie a pri homeopatii bol tento liek primárne predpisovaný ženám na liečbu popôrodnej depresie. Je známy ako liek na menopauzu (podľa Britskej homeopatickej asociácie). Sépia sa však často predpisuje pri bolestivých kožných problémoch. Podľa Národného centra pre homeopatiu možno Sepiu použiť na liečbu (3):
- Lupiny
- Ekzém
- Pehy (hyperpigmentácia)
- Lišaj
- Stye
- Kŕčové žily
- Bradavice
4. Natrum muriaticum
Chlorid sodný alebo kuchynská soľ (áno, tá, ktorú používate na varenie) je hlavnou minerálnou zložkou Natrum muriaticum. Tento homeopatický liek je najlepším liekom na kontrolu akné vulgaris (4). Môže sa tiež použiť na ovládanie:
- Blistre (z herpesu a ekzému)
- Vyrážky (ekzémové vyrážky a vyrážky spôsobené slnkom alebo slnečná alergia)
5. Rhus toxikodendron
Toto je tiež známe ako Poison Ivy (áno, rovnaká bylina, ktorá vám spôsobuje svrbenie a vyrážky) a je veľmi nepravdepodobným liekom na niekoľko kožných problémov. Tento homeopatický liek sa zvyčajne podáva na liečbu artritídy, ale môže sa tiež použiť na liečbu kožných problémov, ako sú:
- Herpes
- Ekzém
- Dermatitída
Zmierňuje svrbenie, pálenie a bolesť spôsobenú kožnými chorobami (5).
6. Arsenicum album
Na prípravu tohto lieku sa zriedi oxid arzenitý. Riedi sa, až kým v ňom už nenájdete stopy arzénu. Jedná sa o veľmi efektívnu (a často používanú) liečbu otravy arzénom (6). Lieči príznaky otravy arzénom, ako napríklad:
- Hyperpigmentácia (v oblastiach, ktoré nie sú vystavené slnečnému žiareniu)
- Nadmerná šupinatá pokožka (arzénová keratóza)
- Rakovina vyvolaná expozíciou arzénu
- Exfoliatívna dermatitída
Toto je tiež veľmi užitočný liek na liečbu psoriázy a chronických ekzémov.
7. Cantharis
Tento liek je pripravený z výťažkov dúhovo zeleného chrobáka, ktorý obsahuje kantaridín, toxickú látku, ktorá spôsobuje pľuzgiere. V homeopatii je to prospešný liek na:
- Drobné popáleniny kože
- Blistre, ktoré svrbia a horia
Po aplikácii má analgetický účinok, zmierňuje bolesť a podporuje hojenie (7).
8. Ranunculus bulbosus
Ranunculus bulbosus alebo masliaky sú pekne žlté kvety, ale sú veľmi jedovaté. V homeopatii sa tieto látky primárne používajú na liečbu problémov so svalovým tkanivom a kožou (8). Podľa Národného centra homeopatie sa tento liek používa na liečbu (9):
- Ekzém
- Herpes zoster
- Kukurice
- Popraskané dlane a končeky prstov
- Svrbenie
9. Hepar sulphuris
Máte zranenia, ktoré sa hoja pomaly? Alebo šupinatá pokožka alebo ekzém? Ak áno, liekom pre vás môže byť Hepar sulphuris (alebo Hepar sulph). Tento liek sa pripravuje z vápnika z vnútorných vrstiev ustríc a z popola kvetov síry. Je efektívny pre:
- Popraskaná pokožka alebo ekzém
- Akné
- Opary
- Bolestivé abscesy
Pomáha inhibovať rast Staphylococcus aureus , baktérií spôsobujúcich akné (10).
10. Thuja occidentalis
Táto rastlina je tiež známa ako biely céder a všeobecne sa pestuje ako okrasná rastlina. Používa sa hlavne v homeopatii ako materská tinktúra (bylinný extrakt s najnižšou účinnosťou).
Tento liek sa používa na liečbu verruca vulgaris (alebo bradavíc). Tento kožný problém je spôsobený ľudským papilomavírusom (11).
11. Mezereum
Tento liek je odvodený z kôry kríka zvaného Mezereon. Požíva sa na liečbu bolesti zubov a hlavy.
Samuel Hahnemann vo svojej knihe poznamenáva, že Mezereum sa používa na liečbu Crusta lactea (12). Tento stav pokožky sa zvyčajne pozoruje u dojčiat. Je to seboroická dermatitída, pri ktorej je pokožka na pokožke hlavy a okolo uší a očí šupinatá, šupinatá a mastná. Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môže stať závažným.
12. Nitricum acidum
Toto je minerálna kyselina a ako homeopatický liek je Nitricum acidum veľmi účinný pri liečbe bradavíc a kožných lézií (13). Preukázala tiež účinnosť pri liečbe:
- Zneužívanie ortuti
- Praskliny a praskliny kože
- Vredy, ktoré ľahko krvácajú
Často sa používa na liečbu problémov s ďasnami a zápachu z úst a na ošetrenie boľavých kútikov v ústach.
13. Oleander
Tento homeopatický liek je pripravený z extraktov Nerium oleander, veľmi jedovatého záhradného kríka. Extrakty obsahujú vysoké množstvo antioxidantov, ktoré chránia bunky pokožky a pomáhajú znižovať oxidačný stres. Tento liek sa používa pre svoje antibakteriálne, protiplesňové, antivírusové a antioxidačné účinky po celé veky. Je bohatý na flavonoidy, vitamíny a aminokyseliny, ktoré zmierňujú zápal (14). Oleander je účinný pri liečbe:
- Ekzém
- Lupiny
- Psoriáza
- Herpes zoster
Je tiež prospešný pri liečbe potravinových alergií a kolitídy.
14. Psorinum
Tento liek sa pripravuje z tekutiny zhromaždenej z pľuzgierov na koži postihnutých svrabom. Je to veľmi účinný prostriedok na liečbu mnohých kožných problémov a je veľmi účinný pri liečbe:
- Alergia
- Dermatitída
- Ekzém
- Svrab
- Vredy a napadnutie vši
Psorinum však vykazuje pozoruhodné výsledky pri liečbe vitiliga, stavu poznačeného progresívnym zafarbením pokožky. Štúdia ukazuje, že nepretržité používanie Psorinu môže vyliečiť náplasti vitiligo a znova ich pigmentovať (15).
15. Kali muriaticum
Je tiež známy ako chlorid draselný a je veľmi účinným prostriedkom na liečbu ekzémov. Podľa Národného centra pre homeopatiu môžete pomocou Kali muriaticum spravovať (16):
- Akné
- Popáleniny
- Šindle
- Bradavice
Dr. Wilhelm Heinrich Schuessler, nemecký lekár, uviedol Kali muriaticum do homeopatie. Veril, že strata tohto prvku môže mať vplyv na epidermis (vrchná vrstva kože) a spôsobiť podráždenie.
Homeopatické lieky sa považujú za bezpečné, existujú však riziká nežiaducich účinkov, ktoré si musíte uvedomiť.
Riziká používania homeopatického lieku na kožné alergie
Homeopatické lieky sa vyrábajú zo širokej škály prísad, ktoré zahŕňajú aj jedy a minerály. Tieto lieky môžu spôsobiť závažné vedľajšie účinky, ak ich užívate bez náležitého vedenia lekára homeopatie.
Pretože väčšina liekov je zriedená vodou, nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky. Môžu však interagovať s inými liekmi, ktoré užívate. Navyše, ak sú tieto lieky zle vyrobené, môžu sa u vás vyskytnúť vedľajšie účinky.
Homeopatické lieky sú regulované FDA a vyrábajú a predávajú so súhlasom FDA. Nekupujte žiadny výrobok od výrobcu, ktorý nemá schválenie FDA. Tiež sa vyhýbajte samoliečbe. Pred prechodom na homeopatickú liečbu kožných ochorení sa obráťte na svojho lekára.
Aj keď homeopatia v porovnaní s alopatiou trvá viac času, než sa preukáže jej výsledky, zaručuje dlhodobú úľavu. Preto, ak ste homeopatiu nevyskúšali, môže byť dobrý nápad zostaviť malú súpravu, ktorá obsahuje všetky tieto alebo aspoň čokoľvek, čo si myslíte, že potrebujete. Než však začnete s liečbou, nezabudnite sa porozprávať s odborníkom na homeopatiu.
Odpovede odborníkov na otázky čitateľov
Ako často mám užívať homeopatický liek?
O dávkovaní rozhoduje homeopatický lekár a musíte sa riadiť jeho pokynmi.
Spôsobujú homeopatické lieky vedľajšie účinky?
Môžu interagovať s akýmikoľvek inými liekmi, ktoré užívate, a spôsobiť vedľajšie účinky. Môžu tiež spôsobiť nežiaduce reakcie, ak sa nebudú brať správne podľa pokynov homeopatického lekára.
Sú homeopatiká bezpečné pri používaní iných liekov?
Nie, pokiaľ nie sú