Obsah:
- Obsah
- Čo je to Skin Undertone? Prečo na tom záleží?
- Aké sú rôzne typy kožných podtónov?
- Ako zistiť, že je váš pokožka podtónová
- 1. Kontrola žíl
- 2. Skúška šperkov
- 3. Skontrolujte pokožku tesne za ušami
- 4. Skontrolujte spôsob, akým sa vaša pokožka chová pod slnkom
- 5. Urobte farebný test
- Ako zvoliť ten správny základ pre váš Undertone
- 1. Pre chladnejšie podtóny
- 2. Pre teplé podtóny
- 3. Pre neutrálne podtóny
- 4. Pre olivové podtóny
- Poznajte svoje farby: Ktoré farby fungujú najlepšie pre ktorý podtón pleti?
- Skvelé podtóny
- Teplé podtóny
- Neutrálny podtón
- Olive Undertone
Už ste niekedy premýšľali, prečo ten odtieň na pery vyzeral na vášho priateľa ohromujúco, ale vôbec vám nevyhovoval? Prečo sa ukázalo, že podkladový odtieň, ktorý ste si zrejme mysleli, že je pre vás vhodný, nesprávnou voľbou? Dôvod je - nedopĺňajú váš podtón pleti. Pochopenie podtónu vašej pokožky je cestou k tomu, aby ste dosiahli ten bezchybný vzhľad. A nájsť ten svoj nie je také ťažké, ako si myslíte. Poďme začať.
Obsah
- Čo je to Skin Undertone? Prečo na tom záleží?
- Aké sú rôzne typy podtónu pokožky?
- Ako zistiť, že je váš pokožka podtónová
- Ako zvoliť ten správny základ pre váš Undertone
- Poznajte svoje farby: Ktoré farby fungujú najlepšie pre ktorý podtón pleti?
Čo je to Skin Undertone? Prečo na tom záleží?
Shutterstock
Skôr ako začnete rozumieť pojmu podtón pleti, musíte vedieť, že sa značne líši od odtieňa pokožky. Pri pohľade do zrkadla môže byť vaša pokožka vyzerajúca ako slonová kosť, svetlá, stredná, opálená alebo tmavá. To je farba povrchu vašej pokožky. Podtón je farba vašej pokožky, ktorá je priamo pod touto farbou. Aj keď môžete mať rovnakú farbu pleti ako ktokoľvek iný, nemusíte mať rovnaký podtón pleti. A toto robí celý rozdiel.
Kedykoľvek si vyberáte nový rúž, podkladovú bázu alebo šaty, láka vás ich farba a to, ako dobre vyzerá (na pulte alebo u niekoho iného). Takéto „zamilované na prvý pohľad“ sú pre väčšinu z nás celkom bežné. Ale keď to na sebe vyskúšate, uvidíte, že to na vás nevyzerá dobre. A väčšinou ste zmätení, prečo sa to stane. Je to tak preto, lebo na vás nebude vyzerať dobre, pokiaľ nebude ladiť s podtónom vašej pleti.
Teraz, keď viete, prečo je dôležité poznať podtón vašej pokožky, skúsme zistiť, aký je jej podtón. Prvá vec, ktorú musíte vedieť, sú rôzne typy podtónov pleti.
Späť na obsah
Aké sú rôzne typy kožných podtónov?
Kožné podtóny sú tradične troch typov:
- Teplý podtón
Do tejto kategórie spadáte, ak máte žltý, broskyňový alebo zlatistý podtón pleti.
- Cool Undertone
Do tejto kategórie spadáte, ak máte červenkastý, ružový alebo modrý podtón pleti.
- Neutrálny podtón
To je pre tých, ktorí majú to najlepšie z oboch svetov - zmes teplých aj chladných podtónov.
Aj keď ide o tri hlavné kategórie podtónov pleti, niektorí ľudia nepatria do žiadnej z troch kategórií - a táto kategória sa volá Olive Undertone. Ľudia majú často tendenciu zamieňať si olivový podtón s neutrálnym podtónom. Ale v skutočnosti je olivový podtón veľmi odlišný a má špecifické vlastnosti. Má trochu žltý a zelenošedý odtieň, a preto je jedinečný.
Je častou mylnou predstavou, že ľudia so svetlou pleťou majú chladný podtón a ľudia s tmavou pokožkou zasa teplý. Môže to byť aj naopak. Preto je dôležité nájsť si svoj podtón skôr, ako si kúpite podkladové a iné makeupové produkty. Pokračujte v čítaní, aby ste sa naučili spôsoby, ako určiť podtón pleti.
Späť na obsah
Ako zistiť, že je váš pokožka podtónová
Existuje niekoľko spôsobov, ako zistiť podtón pleti:
1. Kontrola žíl
Shutterstock
Toto je najrýchlejší spôsob, ako zistiť podtón pleti. Zistite, či sú na zápästí viditeľné žily. Ak sú, zistite, ktorá farba prevažuje. Môže existovať niekoľko scenárov:
- Ak sa žily javia ako nazelenalé, máte teplý podtón.
- Ak sa žily javia ako modrasté alebo fialové, máte chladný podtón.
- Ak nemôžete určiť farbu svojich žíl alebo ak sa zhodujú s farbou pleti, je pravdepodobné, že máte neutrálny alebo olivový podtón.
2. Skúška šperkov
Shutterstock
Priložte si zlaté aj strieborné šperky k pokožke (alebo si ich položte na zápästie). Ak zlaté šperky vyzerajú dobre, máte teplé alebo olivové podtóny. Ak na vás ružové zlato, platina alebo strieborné šperky pôsobia lichotivejšie, máte chladnejšie podtóny. Ak na vás však zlaté aj strieborné šperky vyzerajú dobre, máte neutrálny podtón.
Tento test môžete vykonať so zlatými / žltými a striebornými fóliami. Držte ich pri sebe (jeden po druhom). Skontrolujte odraz fólií na pokožke. Ak vaša pokožka žiari proti zlato / žltej fólii, máte teplý alebo olivový podtón. A ak svieti na striebornú fóliu, máte chladný podtón. Ak vaša pokožka vyzerá dobre proti obidvom fóliám, máte neutrálny podtón.
3. Skontrolujte pokožku tesne za ušami
Shutterstock
Požiadajte svojho priateľa, aby skontroloval oblasť za uchom.
- Ak je žltkastý, máte teplý podtón.
- Ak je ružová a trochu ružovkastá, máte chladný podtón.
4. Skontrolujte spôsob, akým sa vaša pokožka chová pod slnkom
Shutterstock
Ľahko sa opálite? Alebo sa vaša pokožka ľahko spaľuje na slnku? Ak sa ľahko opálite, ale vaša pokožka sa nikdy tak ľahko nespáli, máte teplý podtón. V takýchto prípadoch vyzerá pokožka často trochu žltkasto (ak ste spravodlivá) a na olivovej strane (ak je tón pleti tmavý).
Ak sa však ľahko spálite, ale ťažko opálite, je pravdepodobné, že máte chladnejší podtón. V takýchto prípadoch pokožka na slnku často získava ružovkastú alebo červenkastú farbu.
5. Urobte farebný test
Shutterstock
Priložte odevy rôznych farieb k svojej pokožke. Je lepšie, keď si ich oblečiete a postavíte sa pred zrkadlo. Máš:
- Cool Undertone: Ak vyzeráte dobre vo fialovej, čiernej, smaragdovej, jasne modrej, levanduľovej a ružovej farbe.
- Teplý podtón: Ak vyzeráte dobre v olivovo zelených, hnedých, koralových, oranžových, jantárových, žltých, broskyňových a podobných odtieňoch.
- Neutrálny podtón: Ak vyzeráte dobre v takmer akomkoľvek odtieni, ktorý nosíte.
- Olivový podtón: Ak vyzeráte dobre v zelenej, fialovej, ružovej a takmer akejkoľvek farbe okrem pastelových odtieňov.
Ako si teda vybrať ten správny podkladový odtieň pre vás? Nerobte ružový alebo ružový odtieň na lícach. Namiesto zladenia podkladovej bázy s odtieňom pokožky sa pokúste zladiť ju s podtónom. Najjednoduchší spôsob je to - vymeňte si základňu na línii čeľustí, a ak zmizne, je to ten pravý pre vás.
Existuje však niekoľko ďalších trikov, ktoré môžete vyskúšať. Pred vyskúšaním týchto trikov sa uistite, že sedíte na dobre osvetlenom mieste, inak je ťažké zistiť, či podklad zodpovedá tónu vašej pleti.
Späť na obsah
Ako zvoliť ten správny základ pre váš Undertone
Shutterstock
1. Pre chladnejšie podtóny
Ľudia, ktorí majú chladnejší podtón, majú zvyčajne okolo T-zóny ružovkasté alebo červenkasté povrchové tóny. Potrebujete teda podklad, ktorý ho môže trochu zahriať. Ak ste na tej spravodlivejšej strane, môžete vyskúšať zmes slonovinového základu, v ktorom je len žltý nádych. Nebojte sa zmiešať svoje základy. Žltý odtieň pomáha vyvážiť ružový alebo červený povrchový tón. Držte sa však ďalej od odtieňov, vďaka ktorým bude vaša pokožka zlatistá.
2. Pre teplé podtóny
Tón pleti ľudí s teplými podtónmi má zvyčajne broskyňový až zlatistý béžový odtieň (ak ste na strane spravodlivejších). A ak je váš odtieň pokožky trochu tmavší, vyzerá skôr ako med alebo so zlatým odtieňom. Choďte na základy, ktoré majú trochu zlatý alebo žltý podtón.
3. Pre neutrálne podtóny
Blahoslavení sú tí, ktorí majú neutrálny podtón.
Takéto typy pleti zvyčajne nemajú žiadny špecifický podtón žltej alebo ružovej. Zvyčajne sa pohybujú od veľmi svetlého po hlbší odtieň kávy bez zjavných náznakov zlatého, červeného, ružového alebo medu na pokožke. Vyberte si podkladovú bázu, ktorá sa nenápadne nakloní k zlatému odtieňu. Vyhýbajte sa všetkému, čo robí vašu pokožku žltou, zlatou, ružovou alebo červenou.
4. Pre olivové podtóny
Vaša pokožka je teda zmesou zeleného a žltého podtónu. Povrchový tón olivovo podfarbených ľudí sa zvyčajne pohybuje od veľmi ľahkého po stredne hnedý bronz. To sa často mylne považuje za chladný podtón. Ľudia s olivovým podtónom však majú veľmi jemný nazelenalý odtieň, ktorý vyzerá neuveriteľne krásne so svojím chladným opáleným bronzovým tónom. Rovnako ako neutrálni podčiarknutí ľudia, vyberte si základňu, ktorá má veľmi jemný sklon k zlatu. Vyhnite sa základným odtieňom, ktoré pokožku zafarbia do zlatista, do žlta, do studena červena alebo do ružova.
Pri kontrole podkladu si ho pomocou Q-špičky naneste na lícne kosti, blízko línie čeľustí a okolo nosa. Vezmite zrkadlo a skontrolujte ho pod prirodzeným svetlom. Ak podklad zmizne vo vašej pokožke, je to ten pravý pre vás.
Väčšina značiek make-upov má teraz základné odtiene, napríklad svetlý, svetlý, béžový, neutrálny, stredný a tmavý. A čo vaše odtiene pier a očné tiene? Postupujte podľa pokynov v nasledujúcej časti.
Späť na obsah
Poznajte svoje farby: Ktoré farby fungujú najlepšie pre ktorý podtón pleti?
Shutterstock
Skvelé podtóny
- Ak ste mierne chladní (na tej spravodlivejšej strane): Môžete experimentovať s jemnými, ružovými a tlmenými fialkami a s akoukoľvek výraznou a jasnou farbou. Uistite sa však, že vaše jasné farby majú modrastý alebo purpurový podtón.
- Ak ste tmavo v pohode: Môžete ísť trochu odvážnejšie. Vyskúšajte ružovú, tmavo slivkovú a makovú farbu. Vyberajte však farby, ktoré sú ladené do modra.
Tieto farby sa budú skvele javiť na vašich perách. V prípade očných tieňov však vyskúšajte farby ako sýta fialová a sivá.
Teplé podtóny
- Ak ste mierne teplý (na spravodlivejšej strane): Pri výbere svetlejších odtieňov choďte na slnkom bozkávané ružové, teplé a piesočné neutrálne. A pri výbere tmavších odtieňov myslite na červené, sýte víno, bobule a tehlovočervenú farbu.
- Ak je vám teplo tmavé (na tmavšej strane): Myslite na teplé a sýte bordové a mandarínkové ružové a pomaranče. Aj ohnivé červené budú na vašich perách vyzerať úžasne.
V prípade tieňov a bronzov siahnite po žiarivých koraloch, hnedých neutrálnych odtieňoch alebo hnedých, zlatých, broskyňových ružových a oranžovo červených odtieňoch. Aj kovové bronzy vás môžu zmeniť na divu.
Neutrálny podtón
Máte slobodu nosiť všetko, čo chcete. Vytvárajte drámu na tvári hojdaním hlbokých fialových a zlatých tieňov s oranžovými a červenými odtieňmi. Hrajte sa so svojou fantáziou a kreativitou bez obáv z toho, že vyzeráte zmätene.
Olive Undertone
Trochu farebného náznaku môže zazelenať olivovú pokožku. Odtiene ako ružová ružová, hrejivá broskyňa, kráľovská modrá, sýta slivka, pálená oranžová a zafír vás môžu rozžiariť. K rúžom môžete zvoliť vínovú červenú, brusnicovú alebo sýtu ružovú. Aj koralové odtiene a odtiene s ružovými podtónmi na vás budú vyzerať dobre. Rovnako ako ľudia s neutrálnym podtónom však môžete športovať s akoukoľvek farbou. Máš šťastie!
Výber správnych odtieňov môže vašu pleť rozjasniť. To však závisí od vašej ochoty zistiť, čo vám vyhovuje a čo nie. A práve tu vám môže pomôcť nájsť podtón pleti. Správny výber make-upu a správne zvolené farby netreba brať na ľahkú váhu. Nechcete predsa dať na svoju tvár niečo, čo vám nelichotí. Na konci dňa je to všetko o vašich osobných preferenciách.
Späť na obsah