Obsah:
- Pripravte sa na kardio tréning celého tela
- Základné cvičenia ťažkej tašky
- Cvičenie
- Prečo funguje cvičenie s ťažkými taškami
- Tipy, aby sa vám to vyplatilo
- 1. Zamerajte sa na tašku
- 2. Nezízaj
- 3. Vyvážte, potom dierujte
- 4. Posúďte vzdialenosť
- 5. Správne zasiahnite
- 6. Správne dýchajte
Telocvične vyzerajú neúplné bez ťažkej tašky. Ťažká taška bola vždy jedným z najstarších a najistejších spôsobov, ako sa dostať do dobrej kondície. Existuje veľa dôvodov, prečo by to malo zostať súčasťou vašej fitness rutiny; možno aj časť vášho domova. Ukážem vám prečo.
Pripravte sa na kardio tréning celého tela
Zvlnené svaly sa nevyrábajú za deň. Som si istý, že skutoční bojovníci a kickboxeri sa sústredili iba na to, aby narazili do ťažkej tašky. Cvičenie im jednoducho poskytlo definované, neuveriteľne vyzerajúce telo. Zistil som, že aj dierovanie ťažkej tašky,
- Rýchlo spaľuje tuky a kalórie,
- Zlepšuje metabolizmus,
- Zapája svaly oboch rúk a nôh,
- Zvyšuje silu dierovania,
- Buduje silu a vytrvalosť,
- Buduje koordináciu,
- Následne rozvíja schopnosti sebaobrany.
Cvičenie s ťažkým vrecom zahŕňa dierovanie naplneného vreca s hmotnosťou od 40 do 100 libier. Rutinu tvorí desať kôl cvičení s vysokou intenzitou a 45 sekúnd odpočinku medzi jednotlivými kolami. Znie to tvrdo? Lepšie bude, ak chcete vyzerať a cítiť sa ako kickboxer.
Základné cvičenia ťažkej tašky
Ťažká taška môže byť podopretá kdekoľvek, a preto môže byť súčasťou vášho životného priestoru alebo vonku (1).
Medzi základné údery patrí,
- Rovná doprava alebo pravá doprava
- Rovno doľava alebo kríž doľava
- Right overhand or jab
- Ľavá ruka alebo bodnutie
- Pravý a ľavý hák
- Pravá a ľavá zarážka
- Nízky kop pravou nohou
- Nízky kop do ľavej nohy
- Vysoký kop pravou nohou
- Vysoký kop do ľavej nohy
- Koleno štrajk
Cvičenie
Postupujte podľa tejto kardio rutiny spaľujúcej kalórie dvakrát týždenne; Užite si výhody závodného metabolizmu ďalšie dni.
- Zahrejte svoje telo ľahkými úsekmi
- Dbajte na to, aby ste tiež vykonávali rotácie kĺbov so zameraním na členky, zápästia, plecia a boky
- Teraz začnite so základnými údermi
- Zahŕňa 25 úderov, 25 krížových úderov, 25 hákov a 25 vysokých kopov
- Namiesto toho, aby ste vak odtlačili, zaistite, aby ste údery hádzali silou; preto musíte udržiavať správny odstup
- Po základných úderoch zvýšte intenzitu kombináciou úderov (2)
- Udržujte rovnováhu pri kopaní a nárazoch do vaku
- Každé kolo musí trvať najmenej 2 minúty
- Dokončite 10 kôl boxu a striedajte každý úder a smer
- Medzi kolami odpočívajte vo veľmi krátkych intervaloch
- Pohybujte sa stále, aj keď odpočívate
- Akonáhle dokončíte všetky kolá, ochlaďte sa ľahkými úsekmi
Pre mňa to znie hrozivo. To je veľa kardia za krátky čas. Ale podľa toho, čo som počul, ak si budujete vytrvalosť pomaly, nie je lepšie cvičenie ako toto.
Prečo funguje cvičenie s ťažkými taškami
- Dierovanie srdca doslova zvyšuje jeho výdrž, pretože toto cvičenie zvyšuje vašu srdcovú a dýchaciu zdatnosť. Časom by ste dokázali zostať na nohách a pohybovať sa rýchlejšie a dlhšie.
- Okrem koordinácie končatín vám táto rutina umožňuje rozvíjať stabilitu jadra. Miešanie razníkov, zmena hmotnosti a vyváženie cez to všetko pomáha tónovať jadro.
- S ťažkou taškou sa nesústredíte na budovanie svalov. Pohyby spaľujúce tuky však spôsobujú tvorbu tvrdých svalov pod nimi. Dodávajú telu ladný a definovaný vzhľad, čo je šťastný vedľajší účinok.
- Náklady na túto rutinu sú minimálne. Ťažká taška, málo miesta, rukavice a dobré topánky - a ste pripravení. Nie je potrebné žiadne vybavenie.
- Jedným z dobrých dôvodov, prečo sa motivovať k získaniu vreca, je, že je to doslova boxovacie vrece. Zbavte sa stresu ťažkou taškou a stratte pri nej dostatok kalórií. Vyjadrite negativitu niekoľkými dobre hodenými údermi a svoju frustráciu nasmerujte na tašku, ktorá vás už nezasiahne.
Tipy, aby sa vám to vyplatilo
1. Zamerajte sa na tašku
Nielen zameranie, ale myslite na mešec ako na súpera, ktorý sa na vás chystá zaútočiť. Rukami zacieľte na hornú polovicu, akoby ste mierili na hlavu, zatiaľ čo nohy môžu formu vybíjať z dolnej polovice. Dávajte pozor na tašku, aby ste videli, kam dierujete.
2. Nezízaj
Aj keď je dôležité zamerať sa, neurobí dobre, ak budete neustále pozerať na jedno miesto. Cvičenie s ťažkým vakom vyžaduje, aby ste sa neustále pohybovali a hádzali zmes kopov a úderov. Pozeranie na jedno miesto by slúžilo iba na stratu rovnováhy.
3. Vyvážte, potom dierujte
Vysaďte nohy, nájdite rovnováhu a potom dopadnite úderom. Vaše háky a údery by mali mať za sebou silu vášho svalu. Ak spadnete na vak, nepracujete so svalom. Cvičenie tiež vyžaduje úder, nie tlačenie. Vyvážená práca nôh okolo tašky ponúka vyššiu silu pri dierovaní.
4. Posúďte vzdialenosť
Aby ste údery účinne pristáli, počas rutinnej práce posúďte vzdialenosť medzi vami a vakom. Stojte príliš blízko a narazíte príliš pomaly. Postavte sa príliš ďaleko a nedosiahnete ťažkú tašku. Pohybujte sa teda s taškou, choďte za ňou alebo sa vráťte rýchlo dozadu, zatiaľ čo vy zasadzujete tieto intenzívne údery.
5. Správne zasiahnite
Bez rizika zranenia udrieť zápästím vždy rovno (3). Počas úderu nikdy neohýbajte zápästie. Kop guľou chodidla pre predné kopy a pätou pre bočné kopy. Technika je nevyhnutná pre efektívne cvičenie s ťažkým vakom. Počas tréningu noste ochranné rukavice a obuv.
6. Správne dýchajte
Nezadržiavajte dych iba preto, že sa sústredíte na silu úderu. Zakaždým, keď hodíte úder, vydýchnite. To zaisťuje správne zásobovanie krvi, svalov a mozgu kyslíkom. S každým výdychom môžete tiež maximalizovať silu dierovania.
Tieto kroky vám zaistia bezpečný tréning. Aby to bolo úžasné, považujte sa za boxera a všetky kopy a údery vyhadzujte z bojovej pozície. Počas tejto doby sa úplne sústreďte na pohyby tela a na druhej strane by čakal pocit nadšenia.
Páčil sa vám príspevok? Podeľte sa so svojimi názormi v sekcii komentárov nižšie. Budeme radi, keď sa nám ozvete!