Obsah:
- Výhody Sohamovej meditácie:
- 1. Duchovné výhody:
- 2. Koordinácia mysle a tela:
- 3. Vývoj krvného obehu:
- 4. Rozvoj zamerania a koncentrácie:
- 5. Zdokonaľovanie duševných schopností:
- 6. Cesta k zdravému životu:
Sohamova meditácia je tiež známa ako Hamsa, Hansa a So Hum. Soham je sanskrtské slovo, ktoré znamená stotožnenie sa s vesmírom alebo konečnou realitou. Pokiaľ ide o meditáciu, je možné ju rozdeliť na dve časti - tááák, čo je zvuk inhalácie, a hum, čo je zvuk výdychu.
Tieto dva dohromady sa spájajú do dýchacej techniky človeka. Je to jedna z najdôležitejších mantier v tantrizme a Kriya joge. Ak vynecháme spoluhlásky S a H, vyslovuje sa to ako „OM“, hlavná mantra hinduistov. Počas meditácie sa odporúča opakovať mantru mentálne, aby ste si uvedomili plný úžitok z tohto druhu meditácie. Sohamova meditácia dáva človeku pocítiť všemohúcnosť a blaženosť zvnútra.
Výhody Sohamovej meditácie:
Sohamova meditácia ponúka veľa výhod pre myseľ i telo. Niektoré z nich sú:
1. Duchovné výhody:
V dnešnom svete chaotického a stresujúceho života, kde je treba metať čas a mier, sa meditácia stala dôležitým aspektom života, aby sa tento stres odbúral, aby sa zdravo žilo. Meditácia je proces, ktorý nám pomáha nájsť vnútorný pokoj mysle a duše, zatiaľ čo sa učíme ovládať náš stres, bolesť, hnev a ďalšie pohromy mysle a duše. Dnes je k dispozícii veľa foriem jogy, kde sa zavádza meditácia, pričom kurzom jogy sa darí aj za rohom ulíc. Sohamova meditácia je jednou z najúčinnejších z nich.
2. Koordinácia mysle a tela:
Počas meditácie majú naše svaly spočiatku tendenciu sťahovať sa. Na uvoľnenie celého tela sa musí človek najskôr naučiť ovládať napätie svalov a hluk mysle, aby našiel vnútorný pokoj a relaxáciu. Aby sme to mohli urobiť, musíte vytvoriť most, ktorý vytvorí medzeru medzi mysľou a telom, a potom vstúpi do hry náš nervový systém. Funguje ako most a pomáha telu komunikovať s mysľou. Pre dokonalú meditáciu sa musí človek najskôr naučiť regulovať nervový systém a Sohamova meditácia nás dokáže naučiť, ako vytvoriť most a regulovať nervový systém.
3. Vývoj krvného obehu:
Keďže princípy Sohamovej meditácie sa zameriavajú v zásade na techniky dýchania, rozvíja krvný obeh v tele. Je to tak preto, lebo pri dýchaní prijímame kyslík, ktorý je nevyhnutný pre energiu potrebnú pre naše telo. Pomáha tiež zmierniť bolesť medzi našimi svalmi a je veľmi efektívny pre tých, ktorí majú bolesti chrbta a kolena. Je to preto, že zmierňuje napätie medzi svalmi.
4. Rozvoj zamerania a koncentrácie:
Sohamova meditácia si vyžaduje pozornosť a systematické postupy. Keď vykonávame túto meditáciu, pomáha nám sústrediť sa a trénovať našu myseľ na jednobodovosť, čím zvyšuje našu koncentráciu a sústredenie. Sú nevyhnutné, aby nám pomohli vykonávať každodenné činnosti a pracovať s ľahkosťou a úspechom. Cvičenie Sohama s nozdrami nám pomáha v tejto veci. Je to preto, že zameranie na dýchanie nám pomáha skúmať vnútornú energiu alebo pránu, zbavuje nás stresu a pomáha nám sústrediť sa na hlbšiu meditáciu.
5. Zdokonaľovanie duševných schopností:
Keď nám Sohamova meditácia pomáha sústrediť sa, môžeme získať jasnejší obraz o našom okolí a s rastúcou úrovňou koncentrácie pomáha človeku pamätať si viac a jasnejšie. Pomáha človeku objaviť svoje vnútro a pri tom môže živo vykonávať svoje každodenné práce a praktiky.
6. Cesta k zdravému životu:
Výhody Sohamovej meditácie sú nekonečné. Nehovorte slová, ale nechajte akciu vykonať tichý zvuk. Pokúste sa nájsť tichý zvuk zvnútra. Naše telo hrá melódie zvnútra; človek ich musí objaviť, aby mohol preskúmať svoje skutočné ja.
Buďte pozorní, počítajte mantry a viesť zdravý a duchovný život meditáciou Soham mantry.
Páčil sa vám článok? Zanechajte nám komentár nižšie.