Obsah:
- Prečo používať rastlinné farbivo na vlasy:
- Výhody rastlinného farbiva na vlasy:
- 1. Bez poškodenia:
- 2. Zachováva štruktúru vlasov:
- 3. Podmienky Vlasy:
- 4. Bezpečné na použitie počas tehotenstva:
- 5. Nie trvalé:
- Prírodné farby na vlasy:
- Druhy rastlinných farbív na vlasy:
- Prepnúť na rastlinné farby na vlasy:
Už vás nebaví skúšať produkt za produktom, ktorý oživí vaše vlasy? Stratili vaše vlasy lesk, aký mali kedysi, kvôli nadmernému zafarbeniu? Farbenie môže skutočne zanechať vaše vlasy neživé a ochabnuté! A jediný spôsob, ako zachrániť vlasy, je ísť prírodne!
V tejto súvislosti vám môže byť celkom nápomocné rastlinné farbivo na vlasy. Pýtate sa ako? Pokračujte v čítaní tohto príspevku.
Prečo používať rastlinné farbivo na vlasy:
V dnešnej dobe sa vlasové produkty, ako sú farby a farby, zdajú byť naplnené chemikáliami, ktoré vám dodajú vynikajúcu farbu, ale tiež vážne poškodia vaše vlasy. Preto môže byť ten správny čas začať uvažovať o rastlinných farbách na vlasy. Sú oveľa bezpečnejšie, pretože neobsahujú chemikálie a iné toxické látky, ktoré nerobia dobre. Sú vynikajúce najmä pre ľudí alergických na rôzne chemikálie. Používaním rastlinného farbiva na vlasy dávate svojim vlasom veľa výhod, ktoré bežné výrobky na farbenie vlasov nemajú.
Výhody rastlinného farbiva na vlasy:
Tu je prehľad niektorých výhod prechodu na úplne prírodné rastlinné farby na vlasy:
1. Bez poškodenia:
Je potrebné zdôrazňovať, že jednou z najvýznamnejších výhod rastlinnej farby vlasov je, že nepoškodzuje vaše vlasy. Je to tak preto, lebo neobsahuje chemikálie a ďalšie zložky, ktoré sú škodlivé pre vaše vlasy.
2. Zachováva štruktúru vlasov:
Pravidelné výrobky na farbenie vlasov vlasy lámu a to spôsobuje, že sa nakoniec stanú nezdravými. Rastlinné farbenie vlasov tento efekt našťastie nemá. Nezmení to štruktúru vašich vlasov a nespôsobí ich žiadne poškodenie.
3. Podmienky Vlasy:
Vďaka všetkým prírodným zložkám v rastlinnom farbive na vlasy môžete očakávať dobré veci pre svoje vlasy. Zložky tohto typu farby vlasov upravujú vaše vlasy. Vďaka tomu budú vaše vlasy hebké, lesklé a silné.
4. Bezpečné na použitie počas tehotenstva:
Pre veľa tehotných žien je farbenie vlasov v dobe, keď čakajú, hlavným problémom kvôli množstvu chemikálií, ktoré výrobky na farbenie vlasov obsahujú. Tieto chemikálie môžu mať nepriaznivý vplyv na nenarodené dieťa. S rastlinným farbivom na vlasy sa toho však nemusíte obávať, pretože neobsahujú žiadne chemikálie, vďaka čomu je ich použitie v tehotenstve bezpečné.
5. Nie trvalé:
Pre mnoho žien je farba vlasov predovšetkým o zábave a farby svojich vlasov si obľúbia častejšie ako iné. Skvelé na rastlinnom farbive na vlasy je, že nie je trvalé, to znamená, že ho môžete vymeniť bez toho, aby ste museli čakať príliš dlho, pretože na úplné vymytie stačí iba 8 až 10 šampónov.
Vďaka toľkým veľkým výhodám sa nemožno čudovať, že čoraz viac žien sa prikláňa k farbeniu vlasov na rastlinné farby na vlasy. Aj keď nevydržia, skutočnosť, že nepoškodzujú vlasy ako bežné farby na vlasy, ich robí oveľa lepšou voľbou.
Prírodné farby na vlasy:
Prírodné výrobky na farbenie vlasov, ktoré dnes nájdete, sú buď rastlinné, alebo na báze henny. Existujú aj farby na vlasy na báze oleja. Existujú prírodné farby na vlasy, ktoré sa kombinujú s peroxidom vodíka, aby farba vydržala dlhšie. Predtým, ako jednu z nich vyberiete, mali by ste ich starostlivo skontrolovať.
Veľké množstvo rastlinných farieb na vlasy sa nazýva škvrny. Je to tak preto, lebo nevydržia tak dlho ako bežné farby na vlasy. Vlasy sú pokryté farbou, ale farba nepreniká do kutikuly vlasových šácht. Zložky, ktoré sa v nich používajú, sú podobné prísadám vo farbách na vlasy na báze henny, môžu však obsahovať rozptýlené atramenty, aké sa vyskytujú napríklad v atramentoch na tetovanie.
Rastlinné farby na vlasy výborne kryjú šediny. Musíte však mať na pamäti, že na trvalé pokrytie je potrebné malé percento chemikálií. Väčšina rastlinných a iných prírodných farieb na vlasy má viac šedej farby ako šedej farby. Ako už bolo spomenuté vyššie, niektoré výrobky sa umyjú iba niekoľkými šampónmi.
Druhy rastlinných farbív na vlasy:
Existuje pomerne veľa druhov rastlinných farieb na vlasy. Nájdete farby na vlasy ovocné a kvetinové, koreňové, minerálne, na kôru aj na kmeň. Najčastejšie sú farbivá vyrobené z listov. Farby, ktoré sa získavajú z kvetov a plodov, sú však lepšie, pretože majú rôzne farby, ktoré sa dajú použiť na výrobu rastlinných farieb na vlasy. Minerálne farbivá sa získavajú z prírodných minerálnych solí a oxidovaného železa. Nájsť ich však môže byť dosť ťažké. Harmanček je ďalšie farbivo, ktoré je populárne. Po nanesení ako farby na vlasy dodáva vlasom žltkastý odtieň.
Ako vidíte, existujú rôzne farby, ktoré sa používajú na výrobu rastlinných farieb na vlasy. Niektoré sú lepšie ako iné. Používanie tej správnej závisí od farby, ktorú chcete, a od toho, ako dlho chcete zostať. Nájdete veľa značiek, ktoré ponúkajú rastlinné farby na vlasy v rôznych farbách a sú vyrobené z vysoko kvalitných ingrediencií, aby vašim vlasom poskytli potrebnú jemnú starostlivosť, aby zostali silné a zdravé, a samozrejme bez poškodenia.
Prepnúť na rastlinné farby na vlasy:
Podľa vedcov používanie konvenčných farieb na vlasy zvyšuje riziko mnohých vážnych zdravotných stavov. Medzi tieto nepriaznivé účinky patria problémy s dýchaním, vypadávanie vlasov, surová, svrbivá pokožka, opuch tváre a popáleniny kože spôsobené chemickými látkami v nich. Niektoré štúdie tiež zistili, že použitie týchto chemicky plnených výrobkov môže zvýšiť riziko kostnej drene a rakoviny krvi, ako je leukémia a Hodgkinova choroba, ako aj rakoviny prsníka a močového mechúra.
Netreba dodávať, že prechod na rastlinné farbivá je dobrý nápad. Je potrebné uskutočniť viac štúdií o konvenčných farbách na vlasy a ich účinkoch na zdravie. Dôkazy sú však zatiaľ dosť alarmujúce a je najlepšie sa im držať ďalej. Vďaka prírodným farbivám na vlasy, ako sú farby na zeleninu, sa nemusíte obávať rizika týchto zdravotných problémov. Okrem toho, že sa chránite pred týmito závažnými chorobami a stavmi, dbáte na to, aby boli vaše vlasy chránené pred toxickými chemikáliami a poškodením, ktoré spôsobujú.
Ako vám tento príspevok pomohol? Povedzte nám to komentárom v poli nižšie.