Obsah:
- Zoznamka vs. Vzťah
- Čo je to zoznamka?
- Čo je vzťah?
- Ako sa líši vzťah od randenia?
- Aké sú rôzne fázy vzťahu?
- 1. Príťažlivosť a romantika
- 2. Krízová fáza
- 3. Pracovná fáza
- 4. Fáza záväzku
- 5. Fáza skutočnej lásky
Ak je na zoznámení jedna vec, potom to môže byť niekedy veľmi zložité pochopiť. Vďaka neustále sa meniacim pravidlám, početným trendom tisícročného randenia a novým randiacim jazykom je ťažké sledovať, kde ste. Je však tiež nemožné vyhnúť sa stále tak znepokojujúcej otázke, ktorá vám väčšinu dňa napadne: „Čo sme?“ Opýtanie sa partnera sa môže javiť ako skľučujúca úloha, zatiaľ čo neopýtanie môže spôsobiť nevyhnutnú paranoju. Nebojte sa! V tomto článku vám pomôžeme pochopiť, čo je zoznamka vs. vzťah, aby ste mohli zistiť, kam máte namierené.
Zoznamka vs. Vzťah
Čo je to zoznamka?
Shutterstock
Čo znamená zoznamka? Tradičná definícia randenia je, keď iniciujete náhodný proces spoznávania niekoho jednotlivo alebo v skupine ľudí. V budúcnosti si s človekom môžete vytvoriť romantický vzťah. Zvyčajne sa to začína priateľstvom. Môže ísť o to, že chcete spoznať osobu opačného alebo rovnakého pohlavia tak, že ju pozvete - či už je to plánovanie spoločného videozáznamu, prechádzka alebo len večera v reštaurácii.
Upozorňujeme, že v tomto okamihu nie ste nevyhnutne oddaní danej osobe a medzi vami dvoma je zrejmé. Zoznamka je viac o spoznávaní sa, zábave a o tom, ako spolu trávite čas. K randeniu možno zahrnúť aj intimitu, pretože aj keď to vyžaduje určitú mieru blízkosti, nie je úplne rozumné to považovať za plnohodnotný vzťah.
Čo je vzťah?
Shutterstock
Môžete to nazvať vzťahom, keď dôjde k vzájomnej dohode medzi vami a vašim partnerom. Stanete sa exkluzívnym a myšlienka príležitostného vzťahu už nepláva ďalej. Prebieha hladký prechod od spoločného chodenia na rande, keď sa budete navzájom označovať ako priateľ a priateľka. To môže dokonca viesť k úvahám o tom, že sa stanete partnermi na celý život.
Keď ste vo vzťahu, ste v zásade v romantickom a oddanom zväzku so svojím partnerom. Zdravý vzťah je väčšinou monogamný.
Poďme diskutovať podrobne o identifikátoroch, ktoré môžu objasniť rozmazané čiary medzi randením a vzťahom.
Ako sa líši vzťah od randenia?
- Môžete proste faff spolu
Shutterstock
Spoločným znakom toho, že sa vaše krátkodobé odhodlanie mení na úplný vzťah, je to, že vaše plány nemusia nevyhnutne zahŕňať skutočné plány. Venovať sa jednotlivým záľubám, keď sedíte vedľa každého alebo spolu trápite (trávite čas nič nerobením), sa stáva bežnou súčasťou. Ak je vaša polovička zaneprázdnená sledovaním futbalového zápasu v televízii, môžete si urobiť svoje vlastné veci a prečítať si knihu alebo možno spolu prať. To znamená, že ste sa s nimi cítili pohodlne pri vykonávaní menej okázalých každodenných prác a sklamali ste svoje steny.
- Stratíte záujem o všetkých ostatných
Toto je jedna z nedobrovoľných vecí, ktoré sa dejú bez rozmýšľania. Ak sa veľa stretávate, ale stretli ste sa s niekým skutočne zvláštnym, ocitnete sa v pozícii, v ktorej necháte spadnúť všetkých ostatných bez toho, aby ste si to poriadne premysleli. Ak ste v aplikácii na zoznámenie a nemáte pocit, že ste nútení nadviazať nový rozhovor s novým chlapom / dievčaťom, určite vás štipla chyba v láske a vstúpili ste na územie vzťahu.
- Nebojíte sa byť „vy“
Shutterstock
Keď ste vo vzťahu, nebojíte sa byť sám sebou okolo tejto osoby - či už je to paranoidný, keď sú na pokrývke postele záhyby alebo si vlasy obopínate v strapatom drdole bez make-upu. To je na rozdiel od zoznamovania sa, kde svoje surové správanie zvyčajne držíte v tajnosti, keď idete von a len tak niekoho spoznávate. Oddávať sa podivným posadnutostiam alebo odhaľovať svoje previnené radosti, ako napríklad sledovanie repríz Priateľov alebo Zúfalých manželiek, sa dá urobiť, len keď vám je okolo druhej osoby absolútne príjemne.
- Je to všetko vzájomné
Kľúčovým rozdielom medzi randením a vzťahom je to, že máte svoje samostatné predstavy o tom, kde stojíte s druhou osobou. Vo vzťahoch sú obaja jednotlivci na rovnakej stránke, pokiaľ ide o otázku „Čo sme?“ Pri zoznamovaní sa však môže predstava exkluzivity, keď je s niekým, líšiť. Niektorí ľudia sa radi stretávajú výlučne navzájom, zatiaľ čo iní sa radi stretávajú s viacerými ľuďmi naraz a nemusia byť nevyhnutne viazaní iba na jedného partnera.
- Máte sklon mať očakávania
Shutterstock
Je zrejmé, že úroveň očakávaní je pri randení iná ako vo vzťahu. Cítite sa dobre, keď požiadate partnera o láskavosť? Máte dôveru, že tu pre vás budú v čase núdze? Máte určité očakávania od toho druhého? Ak sú odpovede na vyššie uvedené otázky kladné, ste v partnerskom režime. Keď obaja viete, že je to neformálne, nemáte tendenciu od seba očakávať budúcnosť alebo dokonca najmenšie veci.
- Dochádza k zmene priorít
Keď s niekým chodíte, všimnete si, že si naplánujete všetko okolo svojho časového harmonogramu a preferencií. Naopak, keď ste vo vzťahu, dbáte na to, aby boli vaše plány vypracované, pričom nezabudnite na časové plány a pohodlie oboch zúčastnených osôb. Chováte sa k nim takmer ako k svojej rodine a oni sa dostanú na popredné priečky vašich priorít, dokonca aj pred prácou alebo priateľmi.
- Predstavujete ich svojim priateľom a rodine
Shutterstock
Toto je hlavný identifikátor vzťahu. Začlenenie vášho špeciálneho niekoho do vášho súčasného spoločenského života a jeho predstavenie vašim blízkym priateľom a rodine je skvelým spôsobom, ako zistiť, že to s jeho vzťahom s touto osobou myslíte vážne. Keď vaši priatelia odhalia trápne príhody o vás a vašej drahej, zdá sa, že ich to nevyrušuje, ale skôr sa pripoja a zasmejú sa nahlas, viete, že táto osoba má záujem spoznať vás skutočného.
- Prísľub záväzku
Je to tak trochu dané. Záväzok je to, čo oddeľuje príležitostné randenie a vzťah. Partneri, ktorí to so svojím vzťahom myslia vážne, majú tendenciu sa tešiť na spoločný život a sú ochotní sa za to obetovať. Na druhej strane, počas randenia môžu ľudia mať spoločné odhodlanie pozerať film po večeri.
Poďme teraz pochopiť, ako vzťah postupuje v rôznych fázach.
Aké sú rôzne fázy vzťahu?
1. Príťažlivosť a romantika
Toto je štádium radosti a eufórie, kde je vaša obľúbená osoba stále na mysli. Máte pocit, že sa zaľúbite a žiadna prekážka vás nemôže zastaviť.
Od nervozity v počiatočných dátumoch a svetla v očiach, keď sa na ne pozriete, až po absolútnu elektrinu, ktorú zažívate okolo nich, a prvého bozku - všetko sa zdá byť dokonalé. Oxytocíny uvoľňované do vášho mozgu kvôli tomuto stavu šťastia môžu spôsobiť, že budete neustále v stave vysokej nespavosti alebo dokonca straty chuti do jedla.
2. Krízová fáza
Keď svadobná doba po pár mesiacoch randenia skončí, dopamín nakoniec dôjde. Tu nastupujú problémy. Je to ošemetná fáza, keď začnete osobu lepšie spoznávať a robiť veci jasnejšie.
Akonáhle sa navzájom uspokojíte, začnete si všímať najmenšie veci, ktoré vás môžu dokonca otravovať. Či už je to zabudnutie na bielizeň v sušičke, zanechanie riadu v kuchynskom dreze alebo niečo neláskavé pred priateľmi ostatných, čokoľvek sa môže stať témou hádok a vyústiť do vzťahovej úzkosti.
Ale toto je tiež fáza, v ktorej je vzájomné puto skúšané. Niektoré páry, bohužiaľ, prejdú touto fázou a na konci sa rozhodnú rozísť pre prípad, že by cítili, že ich súčasný partner z dlhodobého hľadiska nie je pre nich vhodný. Ostatní však moc prekonávajú a vyrovnávajú svoje rozdiely, objímajúc malé vtipy a nepríjemné návyky.
3. Pracovná fáza
Gratulujeme k dobytiu krízového obdobia! Z predchádzajúcej fázy získate dve veci - trpezlivosť a harmónia. Toto je fáza prijatia a umožňuje rast vzťahu, ako aj každého jednotlivca. Začínate si vytvárať rutinu, jeden pripravuje kávu ráno a druhý pripravuje raňajky, jeden pripravuje jedlo a druhý vynáša smeti. Ocitnete sa v pokojnej situácii, v ktorej si z dlhodobého hľadiska môžete sami seba predstaviť s touto osobou.
4. Fáza záväzku
Po všetkej tvrdej práci, napätí a neustálej úzkosti ste tu a vyznávate si navzájom lásku. Rozhodnete sa zostať spolu aj v najťažších časoch. Prijímate, že ste zamilovaní do osoby ako celku: do dobrého, zlého a škaredého.
Teraz už poznáte navzájom svoje ciele, túžby a sny a neustále tlačíte svojho partnera, aby sa stal najlepšou verziou samého seba. Nakoniec sa rozhodnete, že chcete zostať oddaní iba tomuto jedincovi. To je zvyčajne miesto, kde sa pár rozhodne urobiť ďalší krok vo vzťahu, ktorým môže byť spoločné prisťahovanie, zosobášenie alebo narodenie detí.
5. Fáza skutočnej lásky
Toto je ono. Všetko, čo ste sa sem dostali, sa nakoniec zdá byť hodné - ruch, krv a slzy vás sem nakoniec priviedli. Stali ste sa tímom, rodinou, ďaleko od prvého okamihu, keď ste sa stretli ako cudzinci. V tejto fáze sa stáva jeden pár, ktorý sa jednomyseľne snaží dosiahnuť jediný cieľ alebo projekt, ako je nájdenie domu alebo založenie rodiny.
Aj keď tu nebude núdza o výzvy, uvedomujete si, že vaša láska môže bojovať s každou prekážkou, ktorá sa objaví. Vďaka tvojim minulým chybám si bol múdrejší. Skvelé chvíle, ktoré ste strávili, sa stávajú vzácnymi spomienkami a tie zlé vám umožňujú uvedomiť si, že to na konci dňa všetko stálo za to.
Aj keď je rozdiel medzi randením a vzťahom značný, je nevyhnutné si uvedomiť, že obe skúsenosti vám z dlhodobého hľadiska pomôžu pochopiť, čo chcete. Keď sa oddáte jednému alebo obom, objavíte sa ako človek, ako milenec a ako partner.
Toto je rozdiel v zoznamke vs. V závislosti od vašej perspektívy a puta môžu byť určité skúsenosti zlé, ale z iných sa môžu stať drahocenné spomienky. Skutočne sa treba sústrediť na to, ako sa poučiť z každej inštancie a byť v budúcnosti v prípade potreby pripravení zaujať stanovisko k vášmu vzťahu. Veľa štastia!