Obsah:
- Bežné príznaky zlého zdravia ústnej dutiny:
- Preventívna starostlivosť o zlepšenie zdravia ústnej dutiny:
- 1. kefovanie:
- 2. Čistenie jazyka:
- 3. Lesknutie:
- 4. Zubná prehliadka:
- 5. Niektoré tipy:
Hovoria, že úsmev je to najkrajšie, čo žena vlastní; taký, ktorý dokáže zraziť celé armády na kolená. Takže, staráte sa o ten drahocenný úsmev? Správna ústna hygiena nielen dodá vášmu úsmevu na kráse, ale tiež zabráni infekcii ďasien a úst. WHO definuje zdravie ústnej dutiny ako „stav bez chronických bolestí v ústach a tvári, rakoviny ústnej dutiny a hrdla, vredov v ústach, vrodených chýb, ako sú rázštep pery a podnebia, periodontálna choroba (ďasná), zubný kaz a strata zubov a iné choroby a poruchy, ktoré postihujú ústnu dutinu “.
Bežné príznaky zlého zdravia ústnej dutiny:
- Zápach z úst
- Boľavé, opuchnuté a krvácajúce ďasná
- Vklady zubného kameňa alebo zubného kameňa
- Ustupujúce ďasná
- Bolesť zubov a citlivé zuby
Preventívna starostlivosť o zlepšenie zdravia ústnej dutiny:
Musíte pamätať na nasledujúce veci potrebné pre dobré zdravie ústnej dutiny:
1. kefovanie:
- Čistite si zuby dvakrát denne. Ale ak budete jesť malé a časté jedlá za deň, potom dvakrát nestačí. Môže to viesť k nahromadeniu plaku, čo spôsobuje dutiny a ďalšie ochorenia ďasien. Snažte sa teda pre lepšiu hygienu čistiť trikrát denne.
- Správne čistenie zubov správnym spôsobom je dôležité. Dôkladne si vyčistite vonkajšiu (prednú časť), vnútornú (zadnú časť) a žuvaciu stranu každého zuba pohybom kefy krúživými pohybmi. Pohyby udržujte jemné, inak by ste mohli poškodiť svoju sklovinu.
- Odstránenie všetkých baktérií trvá 2 minúty.
2. Čistenie jazyka:
- Všimli ste si niekedy biely povlak na jazyku, keď ste sa ráno zobudili? Tou belosťou je nahromadený toxín. Aj ajurvéda zdôrazňuje dôležitosť čistenia jazyka, aby sa zbavila tejto belosti. Nielenže udržuje vaše ústa zdravé, ale ovplyvňuje aj vaše celkové zdravie.
- Po ajurvéde teraz veľa zubných lekárov navrhuje použitie škrabiek na jazyk na čistenie jazyka. Úspešne odstraňuje odolné anaeróbne baktérie zhromaždené v ústach.
- Správnou technikou používania škrabky na jazyk je držať škrabku na oboch koncoch. Potom roztiahnite jazyk von. Teraz si ho dajte čo najďalej do jazyka a spustite akýkoľvek dávivý reflex a zoškrabte ho dopredu a odstráňte biely toxický povlak. Robte to opatrne, aby ste si nepoškodili jazyk.
3. Lesknutie:
- Flossing je dôležitá a my to vieme, že? Koľkí z nás si však v skutočnosti zubami čistia zuby denne? Nie veľa! Raz za deň si správne umyte zuby. Čistí bočné strany zubov. Čistí tiež jedlo, ktoré uviazne medzi zubami, čo môže viesť k zubnému kazu.
- Ak chcete použiť zubnú niť, použite 18-palcovú niť a jemne sledujte krivky zubov a vyčistite oblasť pozdĺž línie ďasien.
4. Zubná prehliadka:
- Pravidelne navštevujte dobrého zubného lekára na pravidelné prehliadky a čistenie. Tieto čistenia ďalej znižujú pravdepodobnosť akýchkoľvek problémov so zdravím ústnej dutiny, ale aj vtedy, ak sa u vás vyskytne akékoľvek ochorenie, váš zubný lekár ho včas zistí a bude s ním efektívne zaobchádzať.
5. Niektoré tipy:
- Pre silné zuby a ďasná si každý deň natierajte na zuby a ďasná zmes horčicového oleja a soli. Pri použití malého množstva najskôr skontrolujte, či nespôsobuje alergiu alebo nespôsobuje nové bolesti.
- Kamenná soľ je dobrá pre čierne a slabé ďasná.
- Jemné čistenie zubov pomocou sódy bikarbóny a zmesi citrónovej šťavy vám môže spôsobiť belšie zuby.
- Zmeňte zubnú kefku každé 3 - 4 mesiace.
- Používajte zubnú pastu obsahujúcu fluorid.
- Čaj obsahuje flavonoidy a fluorid, ktoré zabraňujú priľnutiu baktérií k zubom.
- Zahrňte do svojej stravy potraviny na čistenie zubov. Tieto potraviny sú vo svete starostlivosti o zuby známe ako „detergenty“. Príklady týchto potravín sú jablko, hrozno, mrkva, rovesník a jahody. Tieto plody tiež udržiavajú naše zuby silné.
- Metóda čistenia oleja sezamovým olejom čistí podľa ajurvédy všetky toxické látky z úst. Dajte si do úst trochu sezamového oleja a 10-15 minút ho dookola švihajte.
- Tmavá čokoláda údajne prospieva zubnej sklovine tým, že ju spevňuje.
- Používajte výplachy v ústach, ktoré bojujú proti baktériám. Mal by byť proti plaku a mal by obsahovať fluór, pretože pomáha vyrovnať sa s problémami, ako je sucho v ústach, nepríjemný zápach z úst, aby sa v ústach nenachádzali baktérie.
- Majte pri sebe kardamón (elachi) alebo saunu, pretože sú to prírodné osviežovače dychu. Tiež zabraňujú hromadeniu baktérií po jedle. Tieto tipy vám skutočne pomôžu v boji proti všetkým vašim problémom so zdravím ústnej dutiny.
Viete, ako skôr sa verilo, že staroba vedie k pádu zubov a iných chorôb zubov a ďasien? No a teraz, keď je mýtus vyvrátený a veda nám hovorí, že pri správnej starostlivosti o zdravie ústnej dutiny si môžete svoj úsmev udržať až do konca! Dodržiavate tieto kroky týkajúce sa starostlivosti o zdravie ústnej dutiny? Máte čo dodať? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov.